“Marszałek” w LO imienia Marszałka

20 kwietnia, 2010
Ofiara katastrofy Janusz Zakrzeński
Ofiara katastrofy Janusz Zakrzeński

Ofiara katastrofy Janusz Zakrzeński gościł w Słupcy
Chyba jedyną osobą, z ofiar sobotniej katastrofy lotniczej, która gościła w Słupcy był aktor Janusz Zakrzeński. Jego wizytę wspomina dyrektor słupeckiego LO Tadeusz Raczkowski: Janusz Zakrzeński – znany aktor i wielki miłośnik idei i osoby Marszałka Józefa Piłsudskiego spędził w Słupcy i Kosewie 2 dni.

Przyjechał do Kosewa, do młodzieży i uczniów z Ośrodka Wspierania Rodziny „Szansa” na zaproszenie dyrektora Pana Jerzego Tomaszewskiego – wizyta była możliwa dzięki osobistej i rodzinnej znajomości z aktorem nauczycielki historii Ośrodka Pani Ewy Rydzyńskiej.

Aktor przyjechał do Kosewa 5 grudnia 2002roku. Dla niedostosowanych społecznie uczniów była to wspaniała lekcja patriotyzmu (pobyt był związany z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości) – aktor na wieczornicy wcielił się w rolę twórcy niepodległej Polski Marszałka Piłsudskiego i z wielkim sercem przybliżał jego poglądy i myśli. Następnego dnia pan Janusz Zakrzeński spotkał się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy – była to znakomita okazja do uczczenia kolejnej – 135. rocznicy urodzin patrona Liceum.

Spotkanie zgromadziło rzesze uczniów w świetlicy szkolnej – tak wspaniałej lekcji historii, patriotyzmu i aktorstwa uczniowie długo nie zapomną. Po spotkaniu i wręczeniu kwiatów Pan Zakrzeński podpisywał swoją książkę „Moje spotkanie z Marszałkiem” oraz rozdawał chętnym autografy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *