„Domel” uniewinniony!

14 czerwca, 2011
Finał sprawy sądowej
Finał sprawy sądowej

Finał sprawy sądowej
13 czerwca Sąd Rejonowy w Słupcy wydał wyrok w sprawie napadu na przyszpitalną stróżówkę. Oskarżony w sprawie Dominik K. nie przyznawał się do winy. Sąd postanowił uniewinnić „Domela” ze względu na brak dowodów sprawstwa.

 

Przypomnijmy, że brutalny napad na dozorującą parking przy szpitalu miał miejsce w czerwcu 2007, około godziny 2 w nocy. Młody mężczyzna wszedł do budynku portierni z założoną na głowę torbą foliową z wyciętymi otworami na oczy. Zażądał od pracującej tam kobiety wydania wszystkich posiadanych pieniędzy, a następnie bił stróżkę pięściami po całym ciele.

Pokrzywdzona nie miała przy sobie zbyt wielu pieniędzy. Pokrzywdzoną przetransportowano do szpitala. Doznała ogólnych potłuczeń ciała i urazu głowy. Sprawca zabrał tylko 20 złotych.

„Policjanci dołożyli wszelkich starań, aby wykryć sprawcę tak drastycznego zdarzenia. Powołano specjalną grupę, która po zdarzeniu intensywnie pracowała nad rozwikłaniem zagadki. W ramach prowadzonego śledztwa przesłuchano kilkadziesiąt osób, wytypowano grupę podejrzanych. Niestety postępowanie umorzono wobec nie wykrycia sprawcy. Nie znaczyło to jednak, że sprawa została odłożona na półkę. Przez następne lata prowadzono czynności operacyjne, sprawdzano kolejne hipotezy, analizowano dowody, porównywano z innymi sprawami.” – mówiły komunikaty służb kryminalnych.

25-letni Dominik K. ze Słupcy został zatrzymany do sprawy. Za rozbój na przyszpitalnym parkingu groziło Dominikowi K. do 12 lat więzienia.

Cały artykuł w „Gazecie Słupeckiej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *