15-latka zginęła w zderzeniu z pociągiem

9 września, 2016

Dziś kilka chwil po godzinie 7:00 na przejeździe kolejowym w okolicach miejscowości Staw doszło do wielkiej tragedii. Pociąg intercity uderzył w samochód osobowy, który znalazł się między rogatkami. W zderzeniu zginęła 15-letnia dziewczynka.

Policja, prokuratura i strażacy cały czas pracują na miejscu zdarzenia. Wyjaśniane są okoliczności wypadku – do tej pory nie jest jasne dlaczego samochód znalazł się na torowisku gdy nadjeżdżał pociąg.

15-letnia dziewczynka, prawdopodobnie mieszkanka gminy Strzałkowo, zginęła w tym tragicznym wypadku. Kierowca samochodu osobowego został zabrany do szpitala. Poszkodowany został także mężczyzna, który oczekiwał na pociąg w Wólce – prawdopodobnie uderzył w niego odłamek samochodu.

Ruch pociągów na tej trasie jest wstrzymany.

________________________________________________________________

Aktualizacja 9 Wrz 2016 o 13:07

9 września 2016r. tuż po godz. 7.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Wólka, gm. Strzałkowo. Na tory kolejowe wjechał samochód osobowy w który uderzył pociąg osobowy relacji Poznań – Warszawa, autem podróżowały dwie osoby.
– Na miejsce wysłano zastępy strażackie z OSP Strzałkowo oraz JRG PSP ze Słupcy. Dojechały również Zespoły Ratownictwa Medycznego. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon pasażerki auta, kierowca został ranny. Okazało się również ,że ranna została osoba znajdująca się na peronie. Poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i przetransportowano do karetek. Równolegle zabezpieczono miejsce wypadku oraz wspólnie z pomocą drogową usunięto samochód z torów. Podczas prowadzonych działań ruch na trasie kolejowej był całkowicie wstrzymany – mówi mł. bryg. Dariusz Różański;

Zdjęcia: KP PSP Słupca

Więcej informacji na temat tragedii na torach już we wtorek (13 września) w Gazecie Słupeckiej.

 1. no i się doigrał myślał że jest kozak za kółkiem a tak na prawdę jest jest skończonym fra****m jak można być tak nie odpowiedzialnym i wjeżdżać na zamknięte tory

 2. Nie bądź taki mądry ty i ty i nie obrażaj mojego przyjaciela bo nie jest frajerem i nauczył mnie wszystkiego i nie wiadomo dlaczego zignorował czerwone światło i rogatki.

  1. Wybacz – „nie wiadomo dlaczego?!?” Chyba raczysz sobie żartować!!! NIC nie usprawiedliwia wjeżdżania na przejazd kolejowy przy aktywowanych sygnalizatorach zbliżającego się pociągu i (o zgrozo) opuszczonym szlabanie!!! Zabezpieczenia i sygnalizatory montuje się dlatego, że przejechanie na drugą stronę torów, gdy zbliża się pociąg, stanowi ŚMIERTELNE NIEBEZPIECZEŃSTWO! W przypadku Klaudii – śmiertelne w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dla Jej Rodziców, Brata i wszystkich Bliskich – serdeczne wyrazy współczucia i dużo siły, by przetrwać tak ogromną stratę.

  2. Jest f*****m i do tego bezmózgiem fakty mówią same za siebie…czerwone światło i barierki = STOP i nie ma wytłumaczenia dla tego i***a

 3. Na stałe mieszkam na emigracji, ale byłem ostatnio w Polsce na 2-tygodniowym urlopie. Przyznam szczerze, że beztroska, a już tym bardziej bezmyślność kierowców jest porażająca. Ograniczenie do 50 to jadą 70, albo i lepiej. Teren zabudowany na krajowej drodze, jadę sobie przepisowo 50 na godzinę, a tu mnie wyprzedza autobus z pasażerami! Karać, karać i jeszcze raz karać, bo głupota ludzka nie zna granic!!!

  1. Za coś takiego powinien zostać postawiony zarzut zabójstwa a nie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym! Inaczej tego nie można nazwać! Skrajna nieodpowiedzialność!

 4. Tak na marginesie…Na przejeździe kolejowym zawsze trzeba się zatrzymać jak na stopie.Pewnego razu ok godz 1 w nocy przejeżdżałam przez przejazd kolejowy w Gutowie Małym .Dosłownie mnie zamurowało kiedy zobaczyłam jak przy podniesionych rogatkach przejeżdża pociag.Bylam o krok od tragedii!

 5. ten chłopak na pewno ogromnie cierpi…
  mam nadzieję że nie czyta waszych komentarzy…
  a Wy jesteście tacy bezbłędni… ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *