2-lecie KKP Słupczanka Słupca

10 czerwca, 2022

„W sobotę odbył się mecz towarzyski z okazji 2-lecia istnienia klubu. Słupczanka miała okazje zmierzyć się z zaprzyjaźnioną drużyną z Konina. Nasze piłkarki na własnym boisku rywalizowały z ekstraligowym KKPK Medyk POLOmarket Konin. Słupczance dopisywała nie tylko pogoda, ale i również licznie zgromadzona publiczność. Nie ma się co dziwić, w końcu był to mecz IV ligowej drużyny z utytułowanym oraz znanym na całą Polskę Medykiem. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia zawodniczek przez dziewczynki z Akademii Młodych Słupczanek. Z pewnością było to wielkie przeżycie dla naszych przyszłych gwiazd! Dziewczynki w towarzystwie kibiców otrzymały pamiątkowe medale oraz puchar za udział w Wielkopolskiej Lidze Orliczek. Mecz ku zaskoczeniu wszystkich rozpoczął się od prowadzenia Słupczanki! Już w pierwszych 10 min. nasza drużyna wyszła na prowadzenie za sprawą Klaudii Adamczyk, która po podaniu od Margarity Królak, umieściła piłkę w siatce! Jednobramkowa przewaga naszego zespołu trwała kilkadziesiąt minut. Ataki rywalek były skutecznie odbijane przez naszą defensywę oraz świetną dyspozycję bramkarki – Natalii Dominiczak. Niestety pod koniec pierwszej połowy tracimy 2 bramki po rzucie rożnym. Wysoka zawodniczka Medyka dwukrotnie posyła piłkę do naszej bramki w ten sam sposób. Akcja niczym kopiuj, wklej. W drugiej połowie bramki już nie padły, choć obie drużyny miały swoje okazje do podwyższenia wyniku. Nie ulega wątpliwości, że to Medyk prowadził grę, ale to jak waleczne i zdeterminowane były nasze dziewczyny poskutkowało grą na 0 z tyłu w drugiej części spotkania” – czytamy na stronie KKP Słupczanka Słupca.

Słupczanka 1:2 Medyk POLOmarket Konin

Skład Słupczanki: Dominiczak-Głuszkowska-Bednarowicz-Bąk-Jaśkiewicz-Rozmus-Piasecka-Wojtasińska-Królak-Pacholska-Adamczyk. Rezerwowe: Wilczewska, Stasiak, Liczbińska, Smarz, Michalak, Nowaczyk W., Nowaczyk M.

Skład Medyka: Szymczak, Zubchyk, Rocane, Chudzik, Pakulska, Jaśniak, Lizik, Miksone, Sikora, Gawrońska, Skryhanava. Rezerwowe: Sapor, Grzączkowska, Krupa, Maskiewicz, Fabova, Urna, Połatyńska, Ustarbowska, Szydełko.

fot. Janusz Wiśniewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *