20-letni słupczanin aresztowany za rozbój na starszym mężczyźnie

23 marca, 2021

Na trzy miesiące został aresztowany 20-letni mieszkaniec Słupcy podejrzany o napad na innego mieszkańca miasta. Rozbójnik pobił starszego mężczyznę, aby zrabować mu pieniądze. Za ten czyn grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

W styczniu tego roku w jednym z mieszkań w Słupcy doszło do niebezpiecznego wydarzenia. Młody mężczyzna uderzając pięściami po głowie oraz kopiąc po całym ciele naraził na utratę zdrowia starszego człowieka. Pokrzywdzony trafił na dłuższy czas do szpitala, miał ciężkie obrażenia twarzy. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Szukali sprawcy zdarzenia oraz wyjaśniali okoliczności zajścia.

Okazało się, że senior nie tylko został pobity, ale ukradziono mu również portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów. W marcu kryminalni zatrzymali 20-letniego Słupczanina podejrzewanego o dokonanie napadu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu zarzut dokonania przestępstwa.

Do czasu rozprawy przed sądem, nie będzie cieszył się wolnością. Na wniosek prokuratora i Policji podejrzany został aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Jego pobyt za kratami może się znacznie przedłużyć, gdyż polskie prawo przewiduje nawet do 12 pozbawienia wolności za tak karygodny czyn.

KPP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *