24 kierowców złapanych na przekroczeniu prędkości… tylko w miniony weekend!

4 marca, 2019

Od 1 do 3 marca na terenie całego województwa wielkopolskiego, a więc i powiatu słupeckiego, były przez policję przeprowadzone działania „Prędkość – zero tolerancji” ukierunkowane na kontrole pojazdów i sprawdzenie, jak kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów dotyczących prędkości jazdy.
Jak podaje słupecka komenda w województwie wielkopolskim w okresie od 1 stycznia do 14 lutego, „prędkość” byłą główną przyczyną 85 wypadków drogowych i 771 kolizji drogowych. W wypadkach 1 osoba zginęła, a 109 odniosło obrażenia ciała.
W miniony weekend na terenie naszego powiatu, na przekroczeniu prędkości ,,wpadło” 24 kierowców. ,,Słupeccy policjanci w czasie weekendowych działań ujawnili 24 wykroczenia drogowe, w których kierujący pojazdami przekroczyli dozwolone limity prędkości na drogach. Innych ujawnionych wykroczeń było zdecydowanie mniej. Policjanci zatrzymali też jeden dowód rejestracyjny i sprawdzili trzeźwość kilkudziesięciu kierowców. Cieszy fakt, że żaden z nich nie kierował będąc pod wpływem alkoholu” – wyjaśnia słupecka komenda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *