3,5 miliona za „pałac” energetyki

17 grudnia, 2013

To jest chyba najdroższy budynek w SłupcyWszystko wskazuje na to, że niebawem zostanie sprzedany budynek energetyki. Za nieruchomość przy ulicy Prusa, jej właściciel ENERGA OPERATOR w Kaliszu, chce uzyskać niemal 3,5 miliona złotych. Gdy znajdzie się chętny zapłacić taką cenę, to będzie oznaczać, że przed świętami zostanie sprzedany najprawdopodobniej najdroższy budynek w historii miasta.

ENERGA-OPERATOR SA Oddział w Kaliszu właśnie ogłosiła pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Słupcy przy ul. Prusa 3. Nieruchomość należąca do energetyki składa się z dwóch elementów. Pierwszy to grunt o powierzchni 0,1576 ha z budynkiem garażowym o powierzchni użytkowej 211,40 m2. Drugi działka o powierzchni 0.5465 ha, wraz z biurowcem o powierzchni 1233,60 m2 oraz budynkiem gospodarczym o powierzchni użytkowej 100,10 m2. Cena wywoławcza za tę nieruchomość wynosi 3.417.000, 00 zł (trzy miliony czterysta siedemnaście tysięcy złotych). Żeby stanąć do przetargu trzeba wpłacić wadium w wysokości 341.700,00 zł (trzysta czterdzieści jeden tysięcy siedemset złotych). Do wylicytowanej ceny sprzedaży doliczony będzie podatek VAT.

W tej chwili w budynku „energetyki” nadal pracuje kilkadziesiąt osób. Co się z nimi stanie po sprzedaży budynku? Niestety, tego nie udało się nam dowiedzieć. Telefony Energa Operator w Kaliszu milczą… Jedyna informacja to ta, pochodząca z ogłoszenia o przetargu, że sprzedający zastrzega sobie korzystanie z przedmiotowej nieruchomości pod tytułem płatnym w terminie nie krótszym niż 9 miesięcy od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Cena niemal 3,5 miliona złotych jest to chyba najwyższa cena za nieruchomość na terenie Słupcy. Zastanawiamy się kto może taki „pałac” kupić i na na jaki cel przeznaczyć. Wykluczamy raczej kupno budynku na cele mieszkalne. Chyba, że do Słupcy sprowadzi się jakiś szejk. W grę wchodzi więc kupno na gabinety lekarskie lub kancelarię prawną. A może wróci, traktowany przed laty z przymrużeniem oka pomysł umieszczenia tam miejskiego ratusza?

Przetarg odbędzie się 20 grudnia w samo południe w siedzibie Oddziału ENERGAOPERATOR SA w Kaliszu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *