49 krzaków konpii indyjskich

15 czerwca, 2015

3 czerwca w mieszkaniu 47 -letniej kobiety kryminalni znaleźli 49 krzaków konpii indyjskich hodowanych w doniczkach. Mieszkanka Słupcy posiadała również 13 gramów suszu roślinnego marihuany oraz ponad 60 gramów amfetaminy. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 20 – letniego mężczyznę, przy którym ujawnili środki odurzające w postaci marihuany oraz ponad 600 gramów metaamfetaminy. Na parapecie okna mężczyzna hodował w plastikowych kubkach rozsady konopii. Narkotyki zabezpieczono do badań, a podejrzewane osoby zatrzymano do czasu wyjaśnienia sprawy.

Operacyjna praca policjantów z Wydziału Kryminalnego dała wymierny efekt w postaci zatrzymania dwóch osób, które trudniły się uprawą konopii indyjskich oraz posiadały wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii znaczne ilości środków odurzających. Kobieta ze Słupcy i mężczyzna z gminy Lądek zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Grozi im nawet do 3 lat więzienia za popełnione przestępstwa.

Kronika policyjna:

25 maja w Dolanach policjanci zatrzymali 64-letniego mieszkanca Szczecina, który kierował motorowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości – około 0,8 promila alkoholu w organizmie

25 maja w Sługocinie doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów. Kierujaca volkswagenem kobieta, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustapiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z mercedesem. Do szpitala na obserwacje przewiezionoi trzy osoby podróżujące volkswagenem, w tym dwoje dzieci. Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy sprawczyni kolizji.

26 maja około godziny 14.55 w Słupcy na ul. Traugutta na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 17-letniej dziewczyny przez samochód osobowy. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala w Koninie na badania i obserwację. Kierowcy auta policjanci zatrzymali prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

30 maja w Suszewie 43 -letni mieszkaniec gm. Orchowo, kierując samochodem osobowym, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze, uderzył w drzewo w wyniku czego auto zapaliło sie i doszczętnie spłonęło. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Posterunku Policji w Orchowie.

30 maja w Drążnej policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkanca gm. Ostrowite, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości – około 1,2 promila alkoholu w organizmie

1 czerwca w Słupcy na ul. Traugutta około godz. 10.45 59-letnia kobieta jadąc rowerem przez oznakowane przejście dla pieszych została potrącona przez samochód osobowy. Kobiete przewieziono do szpitala na obserwację. Kierujacy samochodem był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

4 czerwca w Orchowie policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali kolejnego „amatora narkotyków”. 26-letni mieszkaniec gminy posiadał przy sobie susz roślinny w postaci marihuany.

7 czerwca w Wólce na skrzyżowaniu drogi krajowej K92 i drogi wojewódzkiej kierująca samochodem osobowym 23-letnia kobieta, jadąc od miejscowości Mielżyn, nie zachowała szczególnej ostrożności w wyniku czego przejechała skrzyżowanie z drogą krajową i zatrzymała się na polu. Kierująca przewieziono do szpitala i po udzieleniu pomocy lekarskiej zwolniono. Kobieta była trzeźwa. Samochodem oprócz niej podróżowały jeszcze trzy osoby. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i stworzenie zagrożenia dla innych osób kierującej autem zatrzymano prawo jazdy.

  1. Etam czepiacie się w takich warunkach nie wychoduje się wartościowej Marysi jedynie krzak ozdobny Z resztą juz wiele razy udowadniano że Marysia jest lecznicza Może starsza Pani stosuje terapię? Nie róbcie szumu!

  2. @słupczanin pieprzysz głupoty ta feta i metaamfetamina to też do terapi? Chyba terapii odchudzania i rycia sobie głowy:)
    Marihuana ma dzialanie lecznicze ale odpowiednie odmiany w odpowiednich dawkach. Ludzie którzy ją palą zbyt często uzależniają się psychicznie od highu a przy dłuższym paleniu robią się „ciotami społecznymi” nic im się nie chce, porzucają hobby a marihuana towarzyszy im przy najprostszych czynnościach dnia codziennego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *