5 lat więzienia dla zwyrodnialca!

7 sierpnia, 2012

We wtorek 31 lipca w Sądzie Okręgowym w Koninie zapadł wyrok wobec Marka W., który w podstrzałkowskiej wsi przez kilka lat dopuszczał się obcowania płciowego ze swoją małoletnią córką. Pedofil spędzi w więzieniu pięć lat.

Marek W. został skazany za przestępstwa, które określane są różnymi paragrafami kodeksu karnego. Pierwszy to art. 200 – obcowanie płciowe z osobą poniżej 15 roku życia. Czynu tego Marek W. dopuszczał się wobec swojej nieletniej córki. Miała ona wtedy tylko 12 lat. Jego zwyrodniałe działanie zaczęło się w roku 2009.

Jak mówi nam sędzia Sądu Okręgowego w Koninie Robert Kwieciński: „Mężczyzna od września 2009 roku w lokalu mieszkalnym działając umyślnie, w krótkich odstępach czasu, co najmniej jeden raz w miesiącu dopuszczał się czynu z art. 200 kodeksu karnego. Robił to w ten sposób, że wkładał ręce pod ubranie swojej córki i dotykał jej piersi, oraz nóg.”

Z czasem pedofilowi nie wystarczało molestowanie córki rękoma. Stał się bardziej brutalny i chciał doprowadzić do stosunku. Udało mu się, a czyn ten zakwalifikowano jako gwałt. Art. 197 & 1 kodeksu karnego mówi, że kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Jak z tego wynika, do zgwałcenia może dojść nie tylko wtedy, gdy sprawca używa brutalnej siły, ale też i wtedy, gdy bezprawnie grozi albo używa podstępu.

„W łóżku, wbrew woli dziewczynki zdjął jej majtki i doprowadził do stosunku płciowego.” – mówi sędzia Kwieciński.

Więcej we wtorkowym wydaniu „Gazety Słupeckiej”

  1. Zgodnie z nowymi przepisami przestępstwa seksualne popełniane wobec osób poniżej piętnastego roku życia lub wobec członków rodziny będą uznane za zbrodnię. Za co będzie grozić kara od 3 do 15 lat więzienia. Nowelizacja umożliwi również przymusowe leczenie takich przestępców. Decyzję o skierowaniu na terapię będzie podejmował sąd. Skazany po odbyciu kary pozbawienia wolności będzie obowiązkowo kierowany na ambulatoryjną terapię albo umieszczany w zakładzie zamkniętym. Środek obniżający popęd seksualny będzie podawany bezterminowo, aż do momentu zmniejszenia ryzyka powrotu skazanego na przestępczą ścieżkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *