5-letni chłopiec nie będzie zeznawał

18 listopada, 2009
Ulica Matejki zablokowana przez policjantów i karetki pogotowia
Ulica Matejki zablokowana przez policjantów i karetki pogotowia

Brak zeznań bezpośrednich świadków morderstwa
W związku z sierpniowym morderstwem na ulicy Matejki w Słupcy prokuratura cały czas prowadzi dochodzenie, aby ustalić dokładny przebieg tego tragicznego zdarzenia. Niedawno zmarła 82-letnia kobieta, która była bezpośrednim świadkiem zajścia. Drugi ze świadków, 5-letni syn zamordowanej Żanety K. odmówił zeznań przeciwko swojemu ojcu.

Morderstwo z 18 sierpnia do tej pory jest szeroko komentowane przez okolicznych mieszkańców. Wszyscy są ciekawi jaką karę za zabójstwo otrzyma Artur M. Jak wyjaśnia prokurator Andrzej Nienartowicz: Czynności cały czas są prowadzone. Przesłuchanie dziecka odbyło się w Lądku w ośrodku wychowawczym, w obecności prokuratora ze słupeckiej jednostki. Sąd właściwy, prowadzący sprawę przesłuchuje taką osobę. Chłopiec skorzystał z prawa odmowy zeznań przeciwko osobie najbliższej.

Są zeznania innych osób, które potwierdzają sprawstwo. Prokuratura nie potrafi jeszcze określić terminu zakończenia dochodzenia w tej sprawie. Podejrzany zostanie poddany badaniom psychiatrycznym, prowadzone są również inne czynności w tej sprawie. Do Sądu skierowany jest wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztu zastosowanego wobec Artura M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *