6 małych dekoracji, które upiększą nasz tras lub balkon

11 września, 2020

Balkon często staje się dla nas miejscem do odpoczynku, na którym możemy w spokoju napić się kawy na świeżym powietrzu po ciężkim dniu pracy lub poczytać książkę. Idąc ulicami miasta, coraz częściej możemy zauważyć tarasy przystrojone kwiatami oraz różnego rodzaju ozdobami. Balkon bardzo często rekompensuje nam brak ogródka, warto zatem zadbać, aby było to miejsce przytulne i ładnie urządzone. Pomysły na ciekawe dekoracje, które uczynią Twój balkon ulubionym miejscem w domu, przedstawiamy poniżej.

1. Poduszki ogrodowe
Jeżeli nasz balkon zaopatrzony jest w zestaw składający się z leżaków lub krzeseł oraz stoliczka, warto ożywić go kolorowymi, ozdobnymi poduszkami. Przy ewentualnym zakupie nowych mebli sprawdź czy sklep, który przeglądamy nie będzie miał dodatkowych poduszek do kupienia, jak sklep Ogrodosfera. Będą one spełniać nie tylko funkcje dekoracyjną, ale także poprawią komfort siedzenia. Dodatkowo, jeżeli jesteśmy posiadaczami kwitnących kwiatów doniczkowych, kolorystycznie dobrane poduszki będą tworzyć spójną całość. Ponadto, poszewki bardzo łatwo utrzymać w czystości, ze względu na wszyty zamek, który umożliwi jej szybkie zdjęcie i wypranie w pralce. 

Poduszki to bardzo popularny dodatek (czasami i darmowy) do mebli ogrodowych. Na fotografii: Poduszka na hamak. Źródło: Ogrodosfera.pl

2. Lampiony i latarenki
Niepowtarzalną atmosferę tworzą różnego rodzaju lampiony, przez co są idealnym elementem dekoracyjnym. Oświetlenie na balkonie lub tarasie nie powinno być zbyt intensywne, ale jednocześnie wystarczające, aby spędzić tam wieczór czy bez problemu zjeść posiłek.

3. Świeczki i świeczniki
Świeczki, podobno jak lampiony, tworzą wieczorem niesamowity klimat. Możemy wybrać te zapachowe, które przywołują miłe wspomnienia. Aby połączyć ładne z pożytecznym, na  rynku znajdziemy  ozdobne świece na owady, które skutecznie odstraszają insekty. 

4. Girlandy świetlne
W ostatnim czasie bardzo popularną ozdobą nie tylko tarasów, ale także wnętrz, stały się girlandy świetlne. W większości przypadków mamy do czynienia z cotton balls, czyli różnokolorowy kulami, zrobionymi ze sznurka, materiału lub koronki. Zawieszone na balustradzie lub na oknie, tworzą bardzo romantyczny nastrój.

5. Fantazyjne doniczki
Nic tak nie dodaje uroku, jak kwiatki w kolorowych doniczkach. Mamy do wyboru doniczki kamionkowe, plastikowe, a nawet metalowe. Mnogość wzorów i kolorów, pozwoli zaaranżować zielony kącik w zaciszu własnego domu. Dla osób lubiących bardziej naturalny styl, polecane są w szczególności osłonki z wikliny lub drewna. Oprócz kwiatów, można w nich zasadzić zioła, które z pewnością przydadzą się podczas przygotowywania posiłków. Warto także zainwestować w doniczki wiszące, w których można zasadzić różnego rodzaju rośliny pnące.

Donica piętrowa, drewniana fot. Ogrodosfera

6. Wiszące ozdoby – dzwonki wietrzne i łapacze snów
Ciekawą propozycją dekoracji na balkon będą różnego rodzaju dzwonki, wykonane z bambusa lub szkła. Wydają miłe dla ucha dźwięki, które pozwalają nam jeszcze bardziej się zrelaksować. Łapacze snów to ostatnio bardzo popularny motyw, zarówno jeśli chodzi o dekoracje jak i biżuterię. Możemy wybrać odpowiedni kolor oraz rozmiar, który idealnie wpisze się w estetykę przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że wśród niektórych plemion są one uważane za amulety, które mają przyciągać dobre sny, jednocześnie odganiając złe.
Pamiętajmy, że balkon możemy urządzić niskim kosztem wykorzystując np. modne ostatnio palety. Idealnie nadadzą się one do zmontowania ławki do siedzenia. Także wiele dekoracji możemy wykonać sami, z ogólnodostępnych materiałów. Wszystko zależy od tego, co nam podpowie wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *