Derby siatkówki

19 października, 2013

Derby siatkówkiTo była wspaniała promocja siatkówki. Może derby powiatu słupeckiego nie stały na olśniewającym poziomie, ale emocje jakie zaserwowały kibicom ekipy CZARNYCH Ostrowite i SPS Słupca, na pewno zrekompensowały niedoskonałości techniczne i taktyczne.

Po pierwszym secie wydawało się, że gospodarze piątkowego meczu, czyli CZARNI Ostrowite (choć spotkanie rozgrywane było w hali MOSiR) gładko wygrają. Pierwsza partia trwała niespełna 20 minut i wtedy sympatycy siatkówki zaczęli podświadomie myśleć o meczu typu: godzina z prysznicem. Na szczęście dla kibiców nic takiego nie miało miejsca… Mecz trwał dwie godziny i ostatecznie lepsza okazała się drużyna z Ostrowitego, wygrywając 3:2 (25:11, 22:25, 26:24, 21:25, 15:13). „To było wyrównane spotkanie. Równie dobrze Słupca mogła go wygrać dwoma punktami” – mówił po meczu szczęśliwy trener CZARNYCH Paweł Kolan.

Krótki film, nagrany w końcówce spotkania powinien choć trochę oddać atmosferę piątkowych derbów i zachęcić tych, którzy nie byli w hali MOSiR do odwiedzenia tego obiektu podczas kolejnych meczów z udziałem SPS Słupca, czy CZARNYCH Ostrowite.