„Wawrzyniec” ma nowego proboszcza

ks-Tomasz-Ryś-foto-orchowoAbp Wojciech Polak Prymas Polski, z dniem 29 września, zwolnił ks. kan. Józefa Wargę z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy. Z tym samym dniem powyższe obowiązki metropolita gnieźnieński powierzył ks. Tomaszowi Rysiowi, dotychczasowemu proboszczowi parafii pw. Wszystkich Świętych w Orchowie.

Prymas Polski mianował także ks. Cezarego Sierakowskiego, dotychczasowego wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Pyzdrach, administratorem parafii pw. Wszystkich Świętych w Orchowie.

Więcej we wtorkowym (23.09) wydaniu Gazety Słupeckiej!

 • at 18:17
  Permalink

  Chrześcijaństwo unicestwiło na wieki całe kulturę antyczną, postęp w każdej dziedzinie. Udało się tym szowinistom wklepać niewolnikom, różnej swołoczy oraz nieudacznikom dążącym do wyimaginowanych przewrotów w państwie wprowadzić uwielbienie biedy, nędzy oraz zgaszenia uśmiechu na twarzach społeczności. Chrześcijaństwo czy islam to wszystko tzw. religie monoteistyczne doprowadzające do największej w dziejach tyranii, upadku wszystkich dziedzin życia w spokoju i radości. Upodlenie wynieśli do wysokości jakiegoś booga mściwego i ciągnącego społeczność w otchłań ciemnoty, biedy, zakłamania do wszystkiego co najgorsze może sobie człowiek wyobrazić. Zniszczyli bez mała całą ekologię Ziemi, twierdząc, że ta właśnie Ziemia jest podnóżkiem człowieka. Nic bardziej zdemoralizowanego. Jeżeli jak twierdzisz kraje Zachodu niszczą to, dlaczego widać na ich twarzach uśmiech, radość, zadowolenie, pełny sens życia? Popatrz wokół siebie i zobaczysz… najsmutniejszych ludzi w Europie, cierpiętników, którzy swój stan marazmu i zacofania otrzymali od tych szarlatanów zakłamanych i podżegaczy wojennych, od tych wreszcie, którzy cofają ludzkość w ciemność jaskiń i zniewolenia.

  Reply
 • at 12:05
  Permalink

  Wawrzyniec ma nowego proboszcza a inna parafia słupecka ma dwie gosposie z tym, że jedna dochodzi….zakłamania ciąg dalszy. Też bym dochodziła od czasu do czasu. Umie też prasować 😉
  Zazdrosna

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....