Potrzebne lodowisko

Łukasz Płócienniczak kilka lat wstecz. Nart chyba nie zawiesił na strychu...
Łukasz Płócienniczak kilka lat wstecz. Nart chyba nie zawiesił na strychu...

Temat kąpieliska na Czarnej Strudze był i na pewno jeszcze będzie głośny. Tego miejsca rekreacji wciąż nie ma, a już są kolejne potrzeby mieszkańców. Zarząd Osiedla Miasta Zagórowa chce wystąpić do władz z propozycją utworzenia lodowiska i toru saneczkowego.

Wielu zagórowian pamięta dawne czasy, jak spędzało się wolne dni od pracy na miejscowych lodowiskach, czy górkach, na których organizowano saneczkowe szaleństwa. Kiedy Warta wylewała, a woda nie zdążyła odejść, zimą był raj dla aktywnych. Na łyżwach można było zacząć przygodę od małego jeziorka przy oczyszczalni ścieków i śmigać aż do rzeki.

Dziś to wspomnienie i marzenie wielu miłośników sportów zimowych. Są jednak miejsca w Zagórowie, które można zagospodarować z myślą o zdrowiu i lepszym samopoczuciu. Pod warunkiem oczywiście, że takowa pora roku w ogóle nas nawiedzi. Na razie nic się na to nie zanosi. Przewodniczący zarządu osiedla Jarosław Buziak chce wystąpić do władz miasta o rozpatrzenie możliwości utworzenia lodowiska za miejskim stadionem.

„Od lat to miejsce, zwane też „Jamnicą”, czy wyżej „Kozią Górką” jest odwiedzane przez dzieci, młodzież i starszych. Zimą można stworzyć tu dogodne warunki do jazdy na łyżwach. Inicjatywa jest, poparcie społeczne również. Potrzeba będzie tylko decyzji burmistrza. Można także wykorzystać górkę na stadionie miejskim. Jest tam oświetlenie, a to bardzo ważne.

Do późnych godzin można zjeżdżać na sankach. Jesteśmy zadania, że takie miejsca powinny być w naszym miasteczku” – mówi Jarosław Buziak.
•••
Każde porządne miasto, czy nawet miasteczko ma miejsce na lodowisko. Nie trudno je zorganizować, nawet przy niewielkim nakładzie pracy. Akweny można pogłębić, zrobić nasypy i zapełnić wodą. Czy na taką inwestycję mogą liczyć zainteresowani? Temat trzeba przedyskutować z decydentami.

  • at 13:32
    Permalink

    lodowisko przydałoby się także w Słupcy!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....