Halina Benedyk zaśpiewa przy kościele

Jej przebój śpiewany razem z Włochem Marco Antonellim śpiewała cała Polska. Teraz Halina Benedyk znana także z przeboju „mamy po 20 lat” zaśpiewa także w Słupcy. Występ wokalistki uświetni jubileusz 10-lecia CARITASU w Słupcy.

Halina Benedyk debiutowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1983 roku. Na Festiwalu w Sopocie w 1984 roku wraz z włoskim piosenkarzem Marco Antonellim zaśpiewała przebój „Frontiera”. Po tym sukcesie wokalistka rozpoczęła tournée po Polsce z orkiestrą Jerzego Miliana. W 1985 roku Benedyk nawiązała współpracę z „Estradą Poznańską” i jednocześnie podjęła naukę w Studium Piosenkarskim w Poznaniu.

Tworzyła nagrania radiowe i telewizyjne z orkiestrą „Alex Band” pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego oraz orkiestrą Zbigniewa Górnego.

W 1987 roku wystąpiła na Festiwalu w Opolu z piosenką „Mamy po 20 lat”, dzięki której otrzymała „Nagrodę Publiczności” oraz „Miss Obiektywu” od dziennikarzy. Utwór stał się niezmiernie popularny, otrzymał tytuł „Piosenki Roku” w 1 Programie Polskiego Radia. W 1988 roku reprezentowała po raz kolejny Polskę na Festiwalu w Sopocie.

Lata 1990–1993 spędziła w Szwajcarii, towarzysząc mężowi Aleksandrowi Maliszewskiemu i jego orkiestrze w występach. W połowie lat 90. rozpoczęła działalność artystyczną dla dzieci. Często prowadzi warsztaty wokalne i pracuje jako juror na konkursach muzycznych.

Halina Benedyk i Marco Antonelli po dwudziestu sześciu latach spotkali się ponownie aby nagrać nową płytę, którą zatytułowali Frontiera.

W Słupcy Halina Benedyk zaśpiewa 19 czerwca podczas festynu Caritasu z okazji Roku Miłosierdzia i 10-lecia CARITASU w Słupcy. Impreza pod patronatem abpa Józefa Kowalczyka, dyrektora CARITAS i burmistrza Słupcy odbędzie się na placu przy słupeckim kościele pw. bł. bpa. Michała Kozala.

fot. halinabenedyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *