Dramatyczny powrót do domu

Na drodze powiatowej pomiędzy Wierzbnem a Jaroszynem doszło do dramatycznego wypadku. Cztery osiemnastoletnie dziewczyny jadąc osobowym hyundaiem, uderzyły w przydrożne drzewo. Jedna z nich przebywa ciągle w śpiączce.

Syreny alarmowe zawyły tuż po godzinie 15:00. Na miejsce wypadku ze Słupcy i Lądku wyruszyły wozy straży pożarnej i karetki. Wiadomość, którą otrzymał dyspozytor była bardzo poważna – cztery osoby w samochodzie, jednej nie można wyciągnąć z auta. Na miejsce wypadku jako pierwsi najechali policjanci, którzy kilka chwil wcześniej uczestniczyli w patriotycznej uroczystości w Trąbczynie.

Paweł Ławniczak, Arkadiusz Adamski i Wiktor Mikołajczyk szybko udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, jednak sami nie mogli wyciągnąć z samochodu jednej dziewczyny. Kilka minut po zgłoszeniu na miejsce dotarła straż pożarna, która używając specjalistycznych narzędzi dostała się do osoby zakleszczonej w rozbitym samochodzie. Pierwsza karetka, która pojawiła się na miejscu zabrała do słupeckiego szpitala właśnie kierującą pojazdem, która była w stanie nieprzytomnym.

– 10 listopada około godziny 15.00 w Wierzbnie kierująca hyundaiem kobieta podczas wykonywania manewru wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Kierującą przewieziono do szpitala w stanie nieprzytomnym. Trzy pasażerki po udzieleniu pomocy medycznej zwolniono do domów. – mówi nam st.asp. Marlena Kukawka, rzecznik prasowy słupeckiej policji.

Podróżujące samochodem prawdopodobnie wracały ze szkoły. Kierująca – 18-letnia dziewczyna to mieszkanka gminy Zagórów. Jej stan tuż po zdarzeniu określany był jako poważny – podejrzewano uszkodzenia głowy. Jak się dowiedzieliśmy w poniedziałek rano, młoda dziewczyna cały czas przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej słupeckiego szpitala.

– Dziewczyna była zabierana w stanie dosyć ciężkim z wypadku. Była nieprzytomna, z utratą świadomości. Stan wskazywał na poważne urazy głowy. Po wstępnym badaniu tomografii i zdjęciach rentgenowskich okazało się, że żadnych takich urazów nie ma, natomiast farmakologicznie była wprowadzona w śpiączkę. Jest do tej pory podtrzymana śpiączka na aparaturze. Kontaktu z nią na razie nie ma. Wszystkie czynności które były prowadzone na izbie przyjęć były za zgodą cioci, która też udzielała informacji o tożsamości pacjentki, bo ta nie miała ze sobą dokumentów. – mówi nam Arleta Grynik ze słupeckiego szpitala.

Po tym wypadku w internecie zawrzało. Wiele osób twierdzi, że droga pomiędzy Słupcą a Lądem, szczególnie w okolicach Wierzbna i Jaroszyna jest bardzo niebezpieczna ze względu na aleję drzew, która rozciąga się przez kilka kilometrów. Ogromne kasztany nie dają poczucia bezpieczeństwa kierowcom, szczególnie, że droga w tym miejscu nie jest zbyt szeroka, a stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Pobocza w wielu miejscach są oberwane, do tego dziury, koleiny.

– Jak jadą dwa samochody, trzeba zwolnić, żeby się wyminąć. Gdy jedzie tir, trzeba zjechać niemal na pobocze, a ruch ciężarówek jest tutaj duży. Ta droga jest jedną z najbardziej uczęszczanych w naszym powiecie, łączy Słupcę z Zagórowem. Jazda wieczorem jest bardzo niebezpieczna, do wypadków dochodziło już tutaj nie raz. Zazwyczaj jest tak, że jak ma się coś stać, to samochód od razu wjeżdża w te drzewa. – słyszymy na miejscu wypadku od jednego z kierowców, który czekał na uprzątnięcie jezdni, by przejechać dalej.

Generalny remont tej drogi niestety jest zbyt kosztowny dla samorządu powiatu, a koszt remontu odcinka Słupca-Ląd wyceniono na około 30 milionów złotych.

  • at 19:39
    Permalink

    Racaj przyroda przyroda… ale te drzewa sa jednak za blisko i sa zbyt duze i niebezpieczne… Kierowca jadac od Zagorowa do Slupcy w razie jakiej kolwiek sytuacji na drodze nie ma jak zjechac albo ustopic komus z przeciwka.. Ekolodzy ekologami.. ale dla mnie zycie ludzkie jest wazniesze niz drzewo.. Tym bardziej spadajace kasztany potrafia narobic szkod materialnych.. np. szyba przednia…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....