Nielegalne używki w Golinie

Policjanci z Poznania i Konina zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy Golina, u którego znaleźli papierosy, tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa obliczono na 380 tysięcy złotych. Grozi mu wysoka grzywna i 3 lata więzienia.

17 listopada policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z mundurowymi z konińskiej komendy zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy Golina. Na terenie jego posesji w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach i skrytkach znaleźli ponad 425000 sztuk papierosów, 24 kg tytoniu oraz 78 litrów spirytusu.

– Na tych artykułach nie było oczywiście polskich znaków akcyzy. Mężczyzna sprowadzał towar zza wschodniej granicy. Straty na jakie naraził Skarb Państwa w wyniku nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 380000 złotych. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Ze tego typu przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje wysoką grzywnę i nawet 3 lata więzienia – mówi oficer prasowy asp. sztab. Marcin Jankowski z KMP Konin.

  • at 13:07
    Permalink

    Kiedy policjanci slupeccy w końcu zrobią porządek że swoim kolegom z pracy który robi właśnie to na większą skalę?? Straty Panstaw tutaj to miliony złotych!!!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....