Słupecki szpital bez personelu?

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie, co to będzie? – Czy pacjenci, którzy po Nowym Roku otworzą drzwi słupeckiego szpitala, poczują się jak w Mickiewiczowskich „Dziadach”? Odpowiedź na to pytanie próbowali znaleźć radni podczas III sesji Rady Powiatu – 14 grudnia.

Wiadomo, że życie zawodowe pielęgniarek i położnych nie jest usłane różami. W Polsce dodatkowo jest to fach bardzo słabo opłacany. Trzy lata temu udało się pielęgniarkom i położnym wywalczyć podwyżki wynagrodzeń, które miały rosnąć z każdym rokiem o 400 zł. Niestety, słupecki personel szpitala w ostatnich miesiącach przestał je otrzymywać. Historię konfliktu na linii pielęgniarki – dyrekcja szpitala przedstawił na ostatniej sesji RP starosta Jacek Bartkowiak.

– Przed kilkoma dniami miałem okazję rozmawiać z delegacją pielęgniarek i położnych, które przyszły do mnie z plikiem papierów i zapowiedzią złożenia wypowiedzeń dotychczasowych umów pracy, które mają zawarte z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Słupcy. Chodzi o to, że do tej pory nie otrzymały one należnego im ustawowo wzrostu wynagrodzeń z tytułu tak zwanego zembalowego…

Więcej we wtorkowym świątecznym wydaniu „Gazety Słupeckiej”.

 • at 20:17
  Permalink

  Czytałam artykuł w Gazecie Słupeckiej zatytułowany ” Drodzy Słupczanie”, odnoszę wrażenie, że pisała go sama dyrektorka szpitala o sobie, albo ktoś z jej przydupasów ( ma ich kilku ).
  Jakim jest dobrym dyrektorem…świadczy rozwalenie kilku oddziałów szpitalnych i administracji, co spowodowało odejście ze szpitala prawdziwych długoletnich fachowców.
  Sam fakt, że wszystkie szpitale poradziły sobie z wypłatą wynagrodzeń dla pielęgniarek, położnych
  i ratowników medycznych oprócz szpitala w Słupcy świadczy o jej niezaradności i złej woli.
  To dobrze dla niej, że nikt na sesji rady powiatu nie przypomniał tej pani, że tak trudne dla niej przepisy o których mówiła dotyczyły wszystkich szpitali a nie tylko słupeckiego. Wszystkie inne szpitale sobie poradziły tylko nie słupecki. Żenada!!!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....