SKP na fotelu lidera

Za udany mogą uznać miniony tydzień piłkarze SKP Słupca. W Święto Niepodległości udało im się drugi sezon z rzędu wygrać regionalny Puchar Polski, a w sobotę (14 listopada) odnotowali kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem u siebie pokonali Stal Pleszew 2:1.

Spotkanie nie należało do najłatwiejszych. Mimo zmian w składzie gospodarze w pierwszej połowie przeważali na boisku. Wynik otworzył w 34. minucie Michał Lorencki, który wykorzystał rzut karny za zagranie gości ręką w szesnastce. W drugiej połowie inicjatywę przejęła Stal. Po kontrataku w 54. minucie dla gości wyrównał Dawid Krzyżaniak. Graczom ze Słupcy brakowało skuteczności. Jednak tak jak w ostatnim spotkaniu ligowym walczyli do końca. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Jacek Mikołajczyk, który po rzucie rożnym skierował piłkę do bramki głową. Goście zdołali jeszcze ruszyć na bramkę gospodarzy i byli blisko szybkiego wyrównania. Zwycięstwo dla SKP uratował słupek.

Za tydzień w ostatnim meczu rundy jesiennej na wyjeździe SKP zmierzy się z Piastem Czekanów. Po 16. kolejkach słupecki zespół zajmuje 1. miejsce z dorobkiem 35 punktów. Piłkarze SKP do bramki rywali trafiali 32 razy. Straconych bramek mają 16 (najmniej w V Lidze RED BOX gr. Wielkopolska III). Tuż za naszym zespołem jest Viktoria Sakrszew (34 pkt.), która ma do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie.