Podaruj Oli sprawność

Pięcioletnia Ola Giszczyńska ze Słupcy przyszła na świat 15 października 2017 roku. Od urodzenia miała problemy zdrowotne, ze względu na które została rozpoczęta jej wielokierunkowa diagnostyka. U Aleksandry wykryto szereg schorzeń, z którymi dziewczynka dzielnie walczy, ale potrzebuje wsparcia finansowego.

Wyniki wielu badań pozwoliły wykryć u Aleksandry dysmorfię twarzy, wadę wzroku oraz astygmatyzm, zez rozbieżny oka prawego, zmiany w mózgu, opóźnienie rozwoju, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, celiakię, stereotypie ruchowe, stymulacje oraz sztywności w zachowaniu oraz – co najgorsze – delecję w chromosomie 2 (region2q13), co oznacza bardzo rzadko występującą wadę wrodzoną.

„Ostatnie rozpoznanie uświadomiło nam, że życie i zdrowie Oleńki jest tajemnicą, można spodziewać się wszystkiego (nie wiemy kiedy, gdzie i jaki organ zostanie uszkodzony jako kolejny).

Aleksandra każdego dnia dzielnie ćwiczy, walcząc tym samym o większą sprawność oraz samodzielność w przyszłości. Oprócz stałej rehabilitacji i terapii Olunia wymaga odpowiedniego zaopatrzenia sprzętowego, które ułatwi jej codzienne funkcjonowanie oraz pomoże osiągać kolejne umiejętności.”informuje mama Oli.

Obecnie prowadzona jest zbiórka na dalszą diagnostykę, leczenie i rehabilitację, które pozwolą na większe starania o lepszą przyszłość dla Aleksandry. Poniżej adresy internetowe zbiórek:

POMAGAM
https://pomagam.pl/aleksangiszczynska2755

FACEBOOK
https://www.facebook.com/groups/530137228447589/

LICYTACJE
https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/aleksandra-giszczynska

ED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.