Policjant strażackim mistrzem Polski

1 września, 2010

Na początku sierpnia w Choszcznie, na jeziorze Klukom, st. sierż. Jacek Derengowski z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy został, wraz z trzema kolegami, Drużynowym Mistrzem Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowitego zajęła I miejsce w rywalizacji drużyn do 50 KM oraz II miejsce (na 33 drużyny!) w klasyfikacji ogólnej. Na co dzień Jacek Derengowski służy jako dzielnicowy Posterunku Policji w Orchowie, a po pracy udziela się jako strażakochotnik.

Zakończyły się zmagania strażaków OSP w V Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym w Choszcznie. W konkurencjach: tor przeszkód, budowa wału przeciwpowodziowego, slalom łodzi motorowych, wyścig łodzi wiosłowych rywalizowało 132 zawodników z 33 drużyn. W klasie łodzi 31- 50 KM: OSP Ostrowite zajęło I miejsce; w klasyfikacji generalnej miejsce II. St. sierż. Jacek Derengowski pracuje w Policji od 6 lat. Początkowo służył w Oddziałach Prewencji w Warszawie, potem w Poznaniu, a obecnie w słupeckiej powiatówce.

Od początku 2010 r. pełni obowiązki dzielnicowego w gminie Orchowo. Od zawsze ciągnęło go na wodę. Będąc już w Policji postanowił zdobyć uprawnienia stermotorzysty, które wykorzystuje w okresie letnim, pełniąc służbę na Jeziorze Powidzkim, na policyjnej łodzi motorowej. Podczas tych wakacji został nieetatowym kierownikiem Sezonowego Posterunku Policji w Kosewie. Ma na koncie niejedną akcje ratowniczą.

Od dwóch lat jest też strażakiem-ochotnikiem w Ostrowitem. Wraz z kolegami z drużyny nie tylko jeździ na akcje, ale i trenuje. W tym roku na mistrzostwach Polski drużyna Jacka Derengowskiego musiała pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód, zaliczyć budowę wału przeciwpowodziowego oraz sprawdzić się w slalomie łodzi motorowych i wyścigach łodzi wiosłowych.