Premier ogłosił datę wyborów samorządowych

Premier Donald Tusk
Premier Donald Tusk

Premier Donald Tusk na konferencji prasowej podał datę wyborów samorządowych. Pierwsza tura wyborów odbędzie się 21 listopada, a druga 5 grudnia.

Zakończenie kadencji rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast nastąpi 12 listopada br.

Wybory samorządowe (zgodnie z ordynacją) zarządza premier nie później niż na 30 dni przed upływem kadencji. Datę wyborów wyznacza się na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 60 dni po upływie kadencji rad.

– Wszyscy spodziewali się tego terminu, ja także uznałem go za optymalny – wyjaśnił premier. Dodał, że za optymalny uznała go również Państwowa Komisja Wyborcza.

– Życzę wyborcom trafnego wyboru i dużej frekwencji – powiedział Donald Tusk. Wyraził nadzieję, że nie będzie ona mniejsza niż w wyborach prezydenckich czy parlamentarnych.

Premier powiedział, że o terminie wyborów poinformował we wtorek wieczorem – po konsultacjach z Państwową Komisją Wyborczą – prezydenta Bronisława Komorowskiego i marszałka sejmu Grzegorza Schetynę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....