Tragiczny poranek

Śmiertelny wypadek
Śmiertelny wypadek

Śmiertelny wypadek
Słupeccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło 3 listopada w godzinach porannych w miejscowości Nowa Wieś (gmina Zagórów). Śmierć na miejscu zdarzenia poniósł kierujący samochodem osobowym 30-letni mieszkaniec tej gminy.

Przybyła na miejsce policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza ustaliła prawdopodobny przebieg zdarzenia. 3 listopada około godz. 5.30 mieszkaniec Michalinowa Oleśnickiego kierujący samochodem VW Passat prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, następnie uderzył w drzewo, po czym dachował.

„30-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu wypadku. Siła zderzenia wyrzuciła jego ciało poza pojazd. Kierowca prawdopodobnie nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na polecenie prokuratora zwłoki zabezpieczono do sekcji.” – informuje mł. asp. Marlena Kukawka.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło dokładnie o godz. 5:25. Powiatowe Stanowisko Kierowania w Słupcy natychmiast na miejsce zdarzenia wysłało jednostki ratunkowe.

„Do działań ratowniczych zostali wysłani strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Zagórowa. W chwili dojazdu strażaków na miejsce auto znajdował się na łące ok. 10m od drogi, kierowca był poza nim.” – mówi st.kpt. Dariusz Różańcki z PSP w Słupcy.

Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierowcy Passata. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny. W tym czasie oprócz rutynowych czynności strażacy poszukiwali innych osób, które mogły podróżować tym samochodem. Nikogo nie znaleziono.

Fot. KPP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....