Małżeńskie występki

Policjanci z Posterunku Policji w Orchowie udaremnili parze włamywaczy kradzież wyrobów tytoniowych, alkoholu i pieniędzy z jednego z barów w gminie Ostrowite. Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku małżeństwo z Olkusza, które przyjechało do naszego powiatu na „gościnne występy”.

Tuż po północy, 17 listopada br., para włamywaczy zerwała kłódki zabezpieczające do jednego z barów w gm. Ostrowite i po wejściu do pomieszczenia zaczęła ładować łup do toreb. Znajdujący się w pobliżu patrol policyjny wystraszył rabusi. Sprawcy nie zdążyli wynieść zdobyczy. Policjanci zabezpieczyli pełne papierosów i alkoholu torby oraz pieniądze zabrane z automatu do gier, wszystko wartości ponad 3 tys. złotych.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania przestępców. Po kilku minutach w ręce stróżów prawa wpadła 36- letnia kobieta, a nad ranem mundurowi zatrzymali 39- letniego mężczyznę.

Okazało się, że para jest małżeństwem, które przyjechało na tzw. gościnne występy aż z województwa małopolskiego. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....