Zima w mieście jak za… PRL-u

Zima w mieście jak za... PRL-u
Zima w mieście jak za... PRL-u
Zima w mieście jak za... PRL-u

I stało się. Poprószyło i pomroziło, i zaczęły się problemy. W ubiegłym tygodniu, atakiem z 29 na 30 listopada, tegoroczna zima 2010/ 2011 rozpoczęła swoje panowanie.

Ze środy na czwartek, z jeszcze większą intensywnością dała do zrozumienia, że żartów z nią nie ma. I rzeczywiście dała się mocno we znaki mieszkańcom naszego miasta.

Najgorzej było rano, a nawet do wieczora, zarówno 30 listopada jak i 2 grudnia.

Śnieg zasypał jezdnie i chodniki, a mróz dołożył swoje.


  1. masz kapitalizm to go szanuj a nie bredź o PRL który zlikwidowaliśmy 2 czerwca 1989r

  2. „…zlikwidowaliśmy 2 czerwca 1989r” sukces ma wielu ojców co?

  3. ja jako pracodawca za PRL nie tęsknię bo wowczas pracownicy stawiali mi warunki płacowe bo jak nie spełnie to odejdą do Mostostalu,dzisiaj ja dyktuję warunki a jak sie komuś nie podoba to droga wolna,kolejka za bramą długa,mruczą za moimi plecami ale pracują na warunkach przeze mnie podyktowanych.

  4. Pała z historii! Wybory do Sejmu kontraktowego i wolne wybory do Senatu odbyły się 4 czerwca 1989r. Cóż może dobrze, że p. Dąbek wróci do nauczania a nie będzie bawił się w udawanego działacza PiS-u.

  5. tak słuszna racja wybory istotnie odbyły się 4 czerwca 1989r ale czy te dwa dnia mają znaczenie dla mnie jest ważne że zlikwidowaliśmy PRL.

  6. Ustawę o zmianie Konstytucji PRL m.in. w zakresie zmiany nazwy państwa polskiego z Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej na Rzeczpospolita Polska uchwalono w dniu 29 grudnia 1989r., a weszła w życie z dniem 31 grudnia 1989r. Kolejna pała z historii.

  7. Młodszy przyjmij do wiadomości że PRL zlikwidowaliśmy 4.o6.1989r dając mu kopa w dupsko w wyborach,te wszystkie zmiany nazwy o zwykła formalność nie mająca wielkiego znaczenia.

  8. Cóż z dyletantami nie ma o czym dyskutować. A na marginesie do wiadomości zwykłem przyjmować tylko fakty a nie ludzkie imaginacje. Całkiem dobrze na tym wychodzę.

  9. Młodszy ja mam bardzo poważny problem bo nie wiem gdzie w lipcu 2011r jechać na wakacje do Kanady czy Argentyny a ty mi bajery wypisujesz.

  10. Rozważ też wyjazd do ChRL lub KRL-D. Może zapamiętasz kiedy rozwalisz tam ustrój komunistyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.