Pijana matka prowadziła samochód

Sylwestrowo-noworoczny weekend w powiecie słupeckim upłynął spokojnie.
Na drogach nie doszło do żadnego wypadku, nie zgłaszano kolizji. Policjanci zatrzymali tylko jednego nietrzeźwego kierowcę. Okazała się nim nieodpowiedzialna matka, która nie tylko kierowała autem będąc pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień, ale przewoziła też w samochodzie małoletnie dziecko.

„1 stycznia o godz. 22.45 w Słupcy na pl. Wolności policjanci służby patrolowej zatrzymali 31 – letnią mieszkankę gm. Słupca, która kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości – 2,22 promila alkoholu w organizmie. Kobieta przewoziła autem małoletniego syna. Jak się okazało „nieodpowiedzialna mama” nie miała też prawa jazdy.” – mówi Marlena Kukawka, rzecznik prasowy słupeckiej policji.

Kinga G. tłumaczyła policjantom, że chciała tylko przeparkować samochód. Jak było naprawdę wykaże policyjne postępowanie. Zgodnie z zapisem kodeksu karnego za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem alkoholu grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za brak uprawnień do kierowania kobieta została ukarana mandatem karnym. O zajściu powiadomiono też Sąd Rodzinny i Nieletnich.

  • at 23:03
    Permalink

    Należy jeszcze powiadomić Urząd Gminy aby zwiększył zapomoge z uwagi na wysokość grzywny.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....