Słupczanka Prorektorem

Dr Joanna Chojnacka–Gärtner (z prawej)
Dr Joanna Chojnacka–Gärtner (z prawej)

Dr Joanna Chojnacka–Gärtner, pełniąca dotychczas funkcję Dyrektora Instytutu Neofilologii, Pełnomocnika Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie ds. Promocji oraz Rzecznika Prasowego uczelni, 20 grudnia, wybrana została na stanowisko Prorektora. Konferencja prasowa z udziałem nowej Pani Prorektor odbyła się 22 grudnia w Sali Rzemiosła Cechu Rzemiosł Różnych w Słupcy.

Joanna Chojnacka–Gärtner – Słupczanka, jest absolwentką słupeckich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego, a następnie ukończyła filologię germańską na UAM w Poznaniu i marketing w Szkole Bankowej

Z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową jestem związana od samego jej początku. W 1998 roku zaczęłam pracować w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych, to był ten czas przekształceń, gdzie Kolegium zostało wchłonięte przez PWSZ, a pracownicy Kolegium automatycznie przeszli do pracy w szkole wyższej – jest to moje pierwsze i jedyne miejsce pracy. Do tej pory pełniłam funkcję Dyrektora Instytutu Neofilologii, Pełnomocnika Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie ds. Promocji oraz Rzecznika Prasowego uczelni. Cieszę się ogromnie z awansu, z faktu, iż mój program dot. rozwoju uczelni został doceniony o oceniony wysoko.

Podczas konferencji list gratulacyjny, w imieniu burmistrza Michała Pyrzyka, przekazała Arleta Kolska-Hypka – kierownik miejskiego Referatu Oświaty, Kultury Fizycznej, Sportu, Turystyki i Promocji. Dr Joanna Chojnacka–Gärtner w swoim programie zawarła szereg celów nadrzędnych w rozwoju uczelni, działania promocyjne i współpracę z zagranicą, m.in. dążenie do tego, by PWSZ stała się czołową uczelnią we wschodniej Wielkopolsce, w pełni zintegrowanym ośrodkiem edukacyjny i kulturalnym, dążenie do uruchomienia studiów II stopnia, podtrzymywanie współpracy z podmiotami zagranicznymi, w sferze wymiany studentów, pracowników dydaktycznych i administracyjnych.

Z upoważnienia dr Chojnackiej–Gärtner informujemy, iż dnia 5 czerwca 2012r. nowa aula uczelni otrzyma imię Jana A.P. Kaczmarka, a rok 2012 zostanie ogłoszony w Koninie rokiem Jego imienia. Uczelnia otrzymała potwierdzenie, iż na główne uroczystości do Konina przyjedzie wspominamy muzyk – najbardziej współcześnie ceniony kompozytor muzyki filmowej.

Serdecznie gratulujemy dr Joannie Chojnackiej–Gärtner, życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej i oczywiście szczęścia i pomyślności w życiu osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....