Strzałkowski sukces i przykład

24 listopada, 2009

Eugeniusz-GrzeszczakW Pałacu Nauki i Kultury w Warszawie odbywały się Targi MLEKO-EXPO 2009. Wzięło w nich udział 55 wystawców, w tym Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie, która za dwa swoje produkty otrzymała prestiżowe wyróżnienia. Sukces jest tym większy, że wyboru najlepszych dokonywała publiczność czyli potencjalni klienci i konsumenci.

Podczas Dnia Twarogu i Twarożków oraz Dnia Śmietany i Śmietanki strzałkowska spółdzielnia znalazła się wśród mlecznych hitów za ,,Twarożek Gzik’’, później z kolei prezes Piotr Borowski mógł wraz ze współpracownikami cieszyć się z tytułu ,,Wzorowy producent twarogu półtłustego”. Strzałkowski przykład pokazuje, że sukcesy można osiągać znajdując się w grupie małych i średnich przedsiębiorstw rywalizując codziennie na rynku z gigantami w swojej branży.

To powinno nas wszystkich zachęcać do stawiania sobie ambitnych planów i marzeń oraz kreatywnego spoglądania w przyszłość. O innowacyjnej gospodarce wspominał już niejednokrotnie wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Zachęcam do takich właśnie działań bo tylko takie właśnie są w stanie nas poprowadzić do sukcesów. Wracając do branży mleczarskiej można powiedzieć, że powoli wychodzi z kryzysu i następuje lekki wzrost cen produktów mleczarskich, a także skupu mleka.

Jak przyznał obecny na targach minister rolnictwa Marek Sawicki – Umiała ona dostosować pracę swoich zakładów do warunków rynkowych i dlatego dobrze poradziła sobie z kryzysem. Świadczą o nim wyniki w handlu zagranicznym. 30 proc. tej produkcji trafia do różnych krajów świata – powiedział minister. Podkreślił również, że Komisja Europejska w październiku br. zdecydowała o przeznaczeniu dodatkowych 280 mln zł na pomoc dla producentów mleka. Pieniądze te nie zostały jeszcze rozdzielone pomiędzy kraje członkowskie UE i nie wiadomo w jaki sposób będzie można je wydatkować.

Minister Sawicki powiedział że, ponieważ pula środków nie jest zbyt duża, najlepiej byłoby, gdyby Komisja przeznaczyła je na podniesienie dopłat do skupu interwencyjnego. Jak będzie? Przekonamy się już wkrótce.

  1. wiemy,że wyroby strzałkowskiej mleczarni są najlepsze i cieszy uznanie konsumentów w Warszawie, lecz nam marzy się sklep firmowy,w którym ceny byłyby niższe niż w sklepach ogólnospożywczych.

  2. Może na targach wyroby były przednie.
    Mieszkam na os. B. Śmiałego w Poznaniu i zaopartuje się
    serek śmietankowy z waszej mleczarni. Smakowo jest dobry
    lecz z paczki wagi ok 30-35 dkg wycieknie ok 40 do 50 gr
    serwatki lub wody. Prawdopodobnie dostawaca lub panie w sklepie polewają opakowania papierowe w które jest zawinięty serek – wodą. Jest to stara metoda podnoszenia
    wagi aby coś później urwać dla siebie. Wiem coś o tym
    bo jeden z członków mojej rodziny pracował kiedyś w
    Trans-mleczu.Powinniście się tym zainteresować bo tacy
    nieuczciwi ludzie psują Wam opinię solidnego producenta.

  3. We wsi zawsze ino najlepsze się robi!!! My na wsi w strzałkowie to zowsze sery dobre robilim! Strzalkowo gUrOm!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *