5 lat więzienia dla zwyrodnialca!

We wtorek 31 lipca w Sądzie Okręgowym w Koninie zapadł wyrok wobec Marka W., który w podstrzałkowskiej wsi przez kilka lat dopuszczał się obcowania płciowego ze swoją małoletnią córką. Pedofil spędzi w więzieniu pięć lat.

Marek W. został skazany za przestępstwa, które określane są różnymi paragrafami kodeksu karnego. Pierwszy to art. 200 – obcowanie płciowe z osobą poniżej 15 roku życia. Czynu tego Marek W. dopuszczał się wobec swojej nieletniej córki. Miała ona wtedy tylko 12 lat. Jego zwyrodniałe działanie zaczęło się w roku 2009.

Jak mówi nam sędzia Sądu Okręgowego w Koninie Robert Kwieciński: „Mężczyzna od września 2009 roku w lokalu mieszkalnym działając umyślnie, w krótkich odstępach czasu, co najmniej jeden raz w miesiącu dopuszczał się czynu z art. 200 kodeksu karnego. Robił to w ten sposób, że wkładał ręce pod ubranie swojej córki i dotykał jej piersi, oraz nóg.”

Z czasem pedofilowi nie wystarczało molestowanie córki rękoma. Stał się bardziej brutalny i chciał doprowadzić do stosunku. Udało mu się, a czyn ten zakwalifikowano jako gwałt. Art. 197 & 1 kodeksu karnego mówi, że kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Jak z tego wynika, do zgwałcenia może dojść nie tylko wtedy, gdy sprawca używa brutalnej siły, ale też i wtedy, gdy bezprawnie grozi albo używa podstępu.

„W łóżku, wbrew woli dziewczynki zdjął jej majtki i doprowadził do stosunku płciowego.” – mówi sędzia Kwieciński.

Więcej we wtorkowym wydaniu „Gazety Słupeckiej”

  • at 09:21
    Permalink

    Zgodnie z nowymi przepisami przestępstwa seksualne popełniane wobec osób poniżej piętnastego roku życia lub wobec członków rodziny będą uznane za zbrodnię. Za co będzie grozić kara od 3 do 15 lat więzienia. Nowelizacja umożliwi również przymusowe leczenie takich przestępców. Decyzję o skierowaniu na terapię będzie podejmował sąd. Skazany po odbyciu kary pozbawienia wolności będzie obowiązkowo kierowany na ambulatoryjną terapię albo umieszczany w zakładzie zamkniętym. Środek obniżający popęd seksualny będzie podawany bezterminowo, aż do momentu zmniejszenia ryzyka powrotu skazanego na przestępczą ścieżkę.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....