Robert Nadgrodkiewicz SŁUPCZANINEM ROKU 2012

Czytelnicy Gazety Słupeckiej poznali laureata w XVIII Plebiscycie SŁUPCZANIN ROKU 2012. W Miejskim Domu Kultury zaprezentowano piątkę nominowanych i ogłoszono werdykt kapituły. Słupczaninem Roku został Robert Nadgrodkiewicz – prezes Słupeckiego Klubu Piłkarskiego.

„Właśnie mija 18 lat gdy po raz pierwszy wybraliśmy Słupczanina Roku. Wtedy członkowie redakcji uznali, że tytuł ten należy się księdzu prałatowi Wojciechowi Kochańskiemu. W kolejnych latach to sami laureaci tworzący kapitułę wybierali osoby, które wiele zrobiły dla naszego miasta i regionu. W ciągu tych kilkunastu lat nominowano niemal 150 osób. To pokazuje jak ważny jest to plebiscyt dla wszystkich słupczan” – mówi Katarzyna Rybicka – zastępca redaktora naczelnego GS.

Tytuł przyznano Robertowi Nadgrodkiewiczowi – prezesowi SKP, który sprawił, że rok 2012 był bardzo udany dla klubu. Drużyny młodzieżowe wygrywały rozgrywki ligowe w swoich kategoriach wiekowych. Znakomicie spisywali się zwłaszcza piłkarze pierwszej drużyny. W maju zdobyli Puchar Polski na szczeblu okręgu. Świetnie radzili sobie także w rozgrywkach wielkopolskich Pucharu Polski. A w czwartej lidze po meczach jesiennych są liderami i za kilka tygodni rozpoczną prawdziwą batalię o awans. Duża w tym zasługa prezesa, który zadbał o to, by struktury, które stworzył działały jak dobrze naoliwiony mechanizm.

Ponadto wśród nominowanych byli:
Mieczysław Śniegocki, który uzdrowi każdą książkę. „Doktor od książek”, od pół wieku. Znany młodszemu i starszemu mieszkańcowi naszego grodu, którzy potrzebowali oprawić prace dyplomowe, magisterskie, doktorskie, licencjackie. Solidny, dotrzymujący terminu, który w przypadku oprawy prac jest bardzo ważny.

Eugeniusz Kierbedź, który od powstania CARITASU przy najmłodszej słupeckiej parafii wspiera materialnie i pieniężnie działalność na rzecz podopiecznych, ludzi starszych i samotnych. Corocznie wśród i razem ze Słuchaczami Szkoły Zaocznej ZSZ i Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Słupcy prowadzi akcje charytatywne a zebraną żywność przeznacza dla podopiecznych Caritas.

Jan Topolski – wierny kibic i szef służb porządkowych w słupeckim klubie. W młodości był piłkarzem, potem sędzią. Sprzedawał również bilety na słupecki stadion. Z piłką w Słupcy związany od ponad 50 lat. Organizator imprez sportowych dla klubów abstynenckich, a od niedawna także listonosz.

Anna Kluczyńska – wolontariuszka, miłośniczka zwierząt. 26-letnia Słupczanka z pochodzenia, mieszkająca w Poznaniu. Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Cały czas pomaga „tym którzy sami o pomoc nie poproszą”. Chodzi tutaj o psy. Od wielu lat z mamą dokarmia zabiedzone pieski z ul. 3 Maja.

Podczas koncertu finałowego wystąpili: Daria Wardęcka i Kamil Burda uczniowie II klasy LO w Słupcy oraz ZSM w Słupcy, którzy w listopadzie ubiegłego roku zwyciężyli w powiatowym konkursie Piosenki Anglojęzycznej.

Redakcja Gazety Słupeckiej dziękuje dyrekcji i pracownikom MDK za pomoc w organizacji uroczystości; dziękujemy naszym sponsorom: firmie cateringowej Anny Czarkowskiej z Ostrowitego i wrzesińskiej Cukierni Kuczora, której firmowy sklep znajduje się w Słupcy przy ul. Kilińskiego, za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia. Dziękuje młodym artystom Darii Wardęckiej i Kamilowi Burdzie za uprzyjemnienie dzisiejszego wieczoru – ten uroczy i utalentowany duet z przyjemnością zapewni oprawę artystyczną rodzinnych uroczystości, w tym osiemnastek.

Więcej we wtorkowym wydaniu „Gazety Słupeckiej”

  • at 11:35
    Permalink

    Dobrze, że ktoś związany ze sportem został Słupczaninem Roku, ale jest pewne ale. Gdy słyszę, że teraz zatrudnia się w klubie ludzi spoza miasta, by osiągnąć wynik, to myślę sobie, że Słupca nie powinna na to płacić. Wszystko dzieje się kosztem innych dyscyplin.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....