Dawid mistrzem Wielkopolski

15 kwietnia, 2013

Szkoła Podstawowa w Śmiglu, 11 marca już tradycyjnie była organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Wojewódzkich Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Uroczystego otwarcia dokonał wiceprezes SZS Wielkopolska w Poznaniu i zarazem wicestarosta powiatu kościańskiego – Edward Strzymiński. Na najwyższym stopniu podium wśród chłopców stanął Dawid Balcerzak – uczeń VI klasy SP 3 w Słupcy im. Adama Mickiewicza.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików rozegrane 7 kwietnia w Czaplinku, to turniej w którym zdobywa się punkty do Ogólnopolskiej Klasyfikacji Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. Prawo startu ma w nim po 16-stu najlepszych zawodników z województw: Wielkopolski i Zachodniopomorskiego. Klub SKTS Słupca dzielnie reprezentował Dawid, przywożąc dwa srebrne krążki i zdobywając 3 pkt. do współzawodnictwa. Indywidualnie zawodnik SKTS Słupca uległ w finale Łukaszowi Wachowiakowi (LKS Spółdzielca Kobylin), a w grze deblowej z Dominikiem Lewandowskim (KS Stella Niechan Gniezno) młodzi zawodnicy ulegli parze: Łukasz Wachowiak, Wojciech Hałas (MLKS Łobzonka Wyrzysk). Ogólna rywalizacja międzywojewódzka zakończyła się wynikiem 34:14 dla Wielkopolski.

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików i Młodziczek, których organizatorem był Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego rozegrane zostały (13.04 br.) w Poznaniu. Najwyżej rozstawiony w zawodach, aktualnie czwarty w ogólnopolskim rankingu Polskiego Związku Tenisa Stołowego wychowanek MKS MOS SKTS Słupca – Dawid Balcerzak nie zawiódł oczekiwań i po zaciętym finale, pokonując 3:2 Łukasza Wachowiaka stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuł Mistrza Wielkopolski.

Miłą niespodziankę zawodnicy SKTS Słupca: Dawid i Łukasz Wolnicki sprawili w grze drużynowej, zajmując bardzo wysokie trzecie miejsce. Drużyna ze Słupcy w finale uznać musiała wyższość UKS SMECZ Konin oraz MLKS Łobzonki Wyrzysk, lecz w pojedynku o brązowy medal pokonała zespół KS Stella Niechan Gniezno. Chłopców podczas zawodów cennymi poradami wspierał Jacek Kamza, obecny prezes SKTS Słupca oraz v-ce Prezes WZTS.