Adam na pływackim Pucharze Polski

8 maja, 2014

Adam BartkowiakPierwszy słupczanin na ogólnopolskim Pucharze Polski w Opolu zadebiutował wśród czołówki pływackiej w kraju. Jeszcze rok temu Adam nawet nie sądził, że popłynie w zawodach obok takich sław jak Paweł Korzeniowski, Dawid Szulich czy Aleksandra Urbańczyk, jednak marzenie stało się rzeczywistością.

W tym roku centralna impreza rozgrywana na 50-metrowym basenie zgromadziła blisko 400 zawodników z ponad 50 klubów. Najlepsi pływacy stanęli do walki na słupkach startowych nowoczesnego basenu olimpijskiego w Opolu podczas kolejnej rundy Grand Prix – Pucharu Polski. Wśród nich nasz utalentowany słupecki pływak Adam Bartkowiak, który po raz pierwszy w życiu mierzył się z przeciwnikami na długim basenie i to od razu w zawodach o niezwykle wysokiej randze.

Jak na debiut, poszło mu znakomicie, na 50m stylem klasycznym popłynął 33,91s, niecałą sekundę gorzej od „życiówki” z basenu 25 metrowego, a na basenie 50 metrowym czasy są najczęściej o około 2 sekundy gorsze. Również na 100 metrów, tym samym stylem Adam zanotował udany występ, choć narzekał na brak siły na końcówce drugiej długości.

Był to kolejny start przygotowujący Adama do najważniejszej imprezy w jego życiu, czyli Mistrzostw Polski 16-latków. Zarówno Adam jak i jego trener są bardzo zadowoleni z postępów i dobrze rokujących wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *