Adam zdominował konińskie pływanie

27 grudnia, 2013

Z dużym zainteresowaniem śledzimy losy naszych lokalnych pływaków, głównie nie zwalniającego tempa najlepszego słupeckiego pływaka Adama Bartkowiaka.

Od września tego roku Adam trenuje codziennie po 2 godziny na konińskich pływalniach pod profesjonalną opieką trenerską Artura Baranowskiego w klubie Iskra Konin. Adam, podczas krótkiej rozmowy w naszej redakcji stwierdził, że pływanie jest jego największa pasją i chciałby pływać dużo więcej, wiążąc z tym sportem swoją przyszłość, jednak doskonale zdaje sobie sprawę z tego, z jakimi wyrzeczeniami wiąże się profesjonalne uprawianie tego sportu.

Adam-Bartkowiak-i-Karolina-Synowiec-razem-z-trenerem-Arturem-BaranowskimŻycie Adama podporządkowane jest teraz treningom ale w związku z tym, że w rodzimej Słupcy nie ma basenu, wypływanych godzin ma i tak o wiele za mało, w porównaniu z kolegami z innych klubów pływackich w Polsce np. Wartą Poznań (juniorzy klubowi w Polsce trenują po 4 godziny dziennie: 2 godziny przed szkołą i dwie po południu). Od września Adam jest już licencjonowanym zawodnikiem” Iskry” i pływa z ogromnym powodzeniem w Wielkopolskiej Lidze Pływackiej na kilku dystansach i różnymi stylami, gromadząc punkty i bijąc swoje kolejne życiowe rekordy. Jednak ukochanym stylem Adama jest klasyk. To w żabce jego obecny czas jest najwyżej notowany w rankingach.

Za Adamem już wiele startów w tym sezonie m.in. na pływalniach w Toruniu, Inowrocławiu, Zielonej Górze, Poznaniu, Rawiczu czy Koninie. Każde zawody to nowe wyzwania i doświadczenia młodego pływaka. Ostatnie zawody w Koninie pokazały jak wielkie postępy uczynił w swojej pływackiej karierze. W zawodach rozgrywanych 8 grudnia w Koninie był bezkonkurencyjny, zdobywając 2 złote medale stylem klasycznym na 50 m z czasem 0,34,09 a także w stylu dowolnym na 50m z rezultatem 0,27,86 i tym samym ustanowił kolejne rekordy Konina (nie tylko w swojej kategorii wiekowej). Adam płynął także dodatkowo 100m stylem zmiennym (regulamin zawodów przewidywał start niestety tylko w 2 konkurencjach), bijąc rekord Konina ustanowiony kilka lat temu przez swojego obecnego trenera.

Radość-Adama-po-kolejnym-zwycięstwieNa zawodach konińskich zaprezentowała się również znakomicie Karolina Synowiec mieszkanka Strzałkowa (uczennica szkoły podstawowej w klasie III) zajmując w stylu klasycznym na 50m miejsce trzecie i zdobywając brązowy medal. Karolina zaraziła swoją pasją koleżankę z klasy Julkę Pawelę, która zaliczyła na mikołajkowych zawodach swój debiut startowy. Dziewczynki trenują pływanie również w klubie sportowym Iskra Konin. Karolinka Synowiec w stylu dowolnym na 50m znalazła się tuż za podium wspaniale rywalizując z o rok starszymi od siebie koleżankami. Obecnie nasi zawodnicy przygotowują się do grudniowych zawodów w Gnieźnie i styczniowych międzynarodowych zawodów pływackich w Poznaniu. Liczymy na ich udane występy szczególnie obserwując ciężkie treningi , mozolną pracę, zaangażowanie i wytrwałość Adama, które to cechy determinują jego pływackie życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *