Adaś potrzebuje krwi

17 września, 2020

6-letni Adaś Wolnicki od sierpnia tego roku choruje na białaczkę mielomonocytową.Jego tata Marcin pochodzi z Młodziejewic (Gmina Strzałkowo). Obecnie rodzina mieszka w Aleksandrowicach, małej miejscowości niedaleko Krakowa.

Chłopiec jest leczony w szpitalu Uniwersyteckim Kraków Prokocim. Jak mówi jego tata, aby Adaś żył, co 5 dni musi mieć przetaczaną krew. Jedynym wyjściem z choroby jest przeszczep szpiku. Dawcą będzie jego starszy brat Tomasz. Jednak do tego czasu sześciolatek cały czas potrzebuje krwi. Okazja, aby mu pomóc będzie 7 października (środa). Wtedy to w przychodni przyszpitalnej w Słupcy będzie organizowana zbiórka krwi, właśnie dla niego. Dawcą może zostać każda osoba pełnoletnia, która czuje się zdrowo i w ostatnim czasie nie przyjmuje żadnych leków. Ważny jest także wskaźnik BMI.

Rodzice Adasia i ich znajomi zachęcają także do zapisywania się w bazie dawców szpiku fundacji DKMS. Można to zrobić za pośrednictwem strony DKMS lub wziąć udział w akcji Dzień Dawcy Szpiku. Taka okazja już w najbliższy poniedziałek i wtorek. Więcej informacji na plakacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *