Agata Makowska – dziewczyna z kalendarza Gazety Słupeckiej 2021

9 grudnia, 2020

Zgodnie z tradycją do naszego tygodnika dołączyliśmy kolejną edycję kalendarza Gazety Słupeckiej. Tym razem nasze prestiżowe wydawnictwo zdobi piękne zdjęcie Agaty Makowskiej, które podczas sesji fotograficznej wykonała współpracująca z naszą redakcją od lat Weronika Krawczyńska.

Agata Makowska jest mieszkanką Słupcy i uczennicą II klasy o profilu humanistycznym słupeckiego LO. Jej wielką pasją jest sport i ma w tej dziedzinie szerokie zainteresowania.

– Od najmłodszych lat trenowałam szermierkę w Konińskim Klubie Szermierczym. Już od 7 roku życia zajmowałam w tej dyscyplinie sportu wysokie miejsca na zawodach ogólnopolskich, byłam wicemistrzynią województwa wielkopolskiego. Zawsze lubiłam także występować w szkolnych zawodach w lekkiej atletyce a konkretnie w skoku w dal. Z innej znów strony sportu pasjonuję się także motoryzacją. Od ponad roku mam sprzęt motocrossowy, na którym często wraz z tatą jeżdżę po okolicznych leśnych terenach – mówi nam Agata Makowska i z dumą dodaje:

– W sezonie letnim natomiast moim wielkim zainteresowaniem jest żeglarstwo, z którym mam styczność w zasadzie od dziecka. Rozwijam swoje umiejętności startując w regatach m.in. w Grand Prix Jeziora Powidzkiego czy w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych.

fot. Weronika Krawczyńska