Akcesoria do przedłużania rzęs, które powinna mieć każda stylistka

29 października, 2021

Nie da się ukryć, że to właśnie przedłużanie rzęs stało się jedną, z najbardziej popularnych usług kosmetycznych w naszym kraju. Praca stylistki rzęs jest obecnie jedną, z najbardziej poszukiwanych, a profesjonalne szkolenia odbywają się praktycznie w każdym, polski mieście. Panie również doceniają wygodę, która płynie z posiadania przedłużonych rzęs. Otóż nie muszą one już wstawać wcześnie rano, by wykonać makijaż oka. Sztuczne rzęsy nawet po przebudzeniu wyglądają tak samo zachwycająco, a co więcej, jeśli są odpowiednio zaaplikowane, utrzymują się nawet do 4 tygodni. Praca stylistki rzęs wymaga jednak posiadania odpowiedniego wyposażenia. Tak więc, jakie akcesoria są niezbędne, by stylistka mogła rzetelnie wykonywać swoją pracę?

Akcesoria do stylizacji rzęs

Każda stylistka dobrze wie, że praca nie byłaby możliwa gdyby nie odpowiednie akcesoria. Co więcej, to właśnie od ich jakości zależy nie tylko trwałość aplikacji, ale równocześnie szybkość i jakość wykonywanej pracy. Zwykle po ukończeniu szkoleń i kursów, stylistki otrzymują wykaz niezbędnych produktów, a także mogą liczyć na wsparcie od instruktorów. Niemniej jednak, jakich akcesoriów nie może zabraknąć stylistce rzęs i jakie powinny one być? Otóż:

  • pęseta- podstawowe narzędzie pracy każdej stylistki. To dzięki niej możliwe będzie precyzyjne uformowanie kępki, a także odpowiednie jej przyklejenie do naturalnej rzęsy klientki. Dobra pęseta przede wszystkim powinna mieć ergonomiczny kształt, tak by wygodnie leżała w dłoni, a także powinna mieć niezwykle precyzyjną część styczną. Warto dobrać kształt pęsety do metody przedłużania rzęs, zgodnie z którą stylistka wykonuje swoją pracę.
  • płatki kolagenowe lub taśmy piankowe- dzięki nim możliwe jest precyzyjne odseparowanie rzęs dolnych od rzęs górnych, a w efekcie możliwe jest wykonanie estetycznej i schludnej aplikacji. Powinny one charakteryzować się klejem, który nie podrażni klientce delikatnej skóry pod oczami, a jednocześnie nie straci on przyczepności w połowie zabiegu.
  • primer wraz z cleanerem- te dwa produkty to absolutny „must-have”. Cleaner oczyszcza i odtłuszcza naturalne rzęsy klientki, a primer z kolei ma za zadanie zwiększyć przyczepność doklejanych rzęs.
  • klej do rzęs- klej jest produktem, bez którego nie da się nawet rozpocząć zabiegu przedłużania rzęs. Najlepiej by był on w kolorze czarnym, a także moment jego zastygania, musi być dopasowany do warunków pomieszczenia, w którym stylistka wykonuje swoją pracę.
  • silikonowe szczoteczki- dzięki nim możliwe jest rozczesanie włosków, zarówno naturalnych jak i tych doklejonych. Po zakończonej pracy, stylistka powinna wręczyć klientce silikonową szczoteczkę, by mogła ona zadbać o swoje rzęsy w domu.
  • bezwłókienkowe mikroszczoteczki- to niewielkich rozmiarów aplikatory, zakończone główką, która nie pochłania wilgoci. Sprawdzą się one idealnie podczas nakładania primera i cleanera.
  • szkiełko- innymi słowy jest to podkładka lub kamień, na którym można przygotować rzęsy, a także wycisnąć odpowiednią ilość kleju, co znacznie ułatwi pracę stylistce.
  • rzęsy- element bezsprzecznie najważniejszy. Powinny być one w różnej długości i różnej grubości, by stylistka mogła tworzyć różnorodne wariacje i dopasowywać je do potrzeb klientek. Warto zwrócić uwagę na to, by były one jak najwyższej jakości, co zapewni trwałość i świetny wygląd całej aplikacji.

Gdzie kupić odpowiednie akcesoria od stylizacji rzęs?

Rynek akcesoriów do przedłużania rzęs obecnie znacznie rozkwita. Znajdziemy więc wiele miejsc i sklepów, które oferują tego typu produkty. Jednak kwestią jest wybór jak najlepszej jakości, co wpłynie nie tylko na szybkość, ale także i na jakość pracy stylistki. Warto więc zwrócić uwagę na internetowy sklep looksuslashes.pl. Akcesoria do przedłużania rzęs od looksuslashes.pl, charakteryzują się nie tylko wysoką jakością i szerokim wyborem, ale również rozsądną ceną. Dzięki temu początkujące stylistki, będą mogły pracować na najlepszych produktach, a przy tym nie uszczuplać znacznie swojego budżetu. Dzięki tym produktom, każda klienta będzie zadowolona z wykonanej aplikacji i z pewnością powróci do nas na kolejny zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *