Ania stypendystką Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich

31 stycznia, 2012

W XV edycji Funduszu Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich uhonorowana została mieszkanka Goliny, Anna Matlewska. To nie pierwszy sukces szesnastolatki.

Wskład specjalnie powołanej Rady Funduszu oceniającej nadsyłane wnioski wchodzą specjaliści z dziedzin nauki, kultury i sztuki: Danuta Raczko – przewodnicząca, Elżbieta Karnafel, prof. Ryszard Łukaszewicz, Gabriela Miłkowska-Moląg, Janusz Olejniczak, Włodzimierz Paszyński i prof. Henryk Samsonowicz.

Rada Funduszu, jako kryteria wyłaniania stypendystów bierze pod uwagę ocenę potencjalnych możliwości kandydata, jego uzdolnienia i dotychczasowe osiągnięcia. Spośród 256 wniosków rada wybrała tylko 20 stypendystów za całokształt osiągnięć.

W tym zaszczytnym gronie znalazła się szesnastoletnia golinianka – Anna Matlewska, absolwentka Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie, obecnie uczennica II LO im. K.K. Baczyńskiego w Koninie.

Wielokrotnie na łamach naszej prasy informowaliśmy o osiągnięciach Ani i jej nagrodach za taniec, śpiew czy recytację. Wyróżnienia i liczne nagrody nie tylko w Polsce ale i na arenie międzynarodowej zostały dostrzeżone i nagrodzone przez kapitułę Fundacji Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.

Serdecznie gratulujemy wspaniałego uznania i życzymy dalszych sukcesów, o których z wielką przyjemnością będziemy informować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *