Arleta Pleśniak zapowiada zmiany

Arleta Pleśniak zapowiada zmiany
15 września, 2010
Arleta Pleśniak zapowiada zmiany
Arleta Pleśniak zapowiada zmiany

Znamy już program wyborczy niezależnej kandydatki na wójta gminy Lądek
Kilka tygodni temu informowaliśmy o podjętej decyzji pani Arlety Pleśniak, która zdecydowała się kandydować na wójta gminy Lądek. Była radna obiecała nam, że niedługo sporządzi listę celów, które chciałaby osiągnąć gdyby zastąpiła Jerzego Kasznię na stanowisku wójta. Jako pierwsi prezentujemy program Arlety Pleśniak, która chce w gminie zaprowadzić potrzebne zmiany.

Pierwszy z głównych celów to działania dążące do zwiększenia nakładów na drogi i kanalizację, w tym wykorzystywanie finansowania ze środków zewnętrznych, spoza budżetu gminy m.in. z szeroko obecnie powszechnych środków unijnych, w szczególności realizowanych w ramach Europejskiej Polityki Spójności na lata 2007-2013.

W centrum zainteresowania A. Pleśniak będzie również wspieranie wszelkich inicjatyw mieszkańców gminy, sołtysów i rad sołeckich mających na celu dobro naszej społeczności. Nawiązanie ścisłej współpracy z organizacjami lub osobami wspierającymi skuteczne pozyskiwanie środków unijnych na różnorodne inwestycje w gminie Lądek, to również jeden z głównych celów niezależnej kandydatki.

Jak mówi Arleta Plesniak: „Ważne będzie również większe wsparcie dla gminnego sportu i kultury, np. poprzez wprowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci – plastycznych, tanecznych, aby dzieci nie nudziły się w domach. Poza tym będę chciała kierować część funduszy gminy na szeroko rozumiane bezpieczeństwo, oraz działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, m.in. przez udział w zakupie sprzętu bojowego i wyposażenia dla strażaków, czy też wspieranie policji.”

Dalsze ważne punkty programu zmian Arlety Pleśniak to: ułatwienie dostępu do internetu dla mieszkańców gminy, poprzez dalsze działanie internetowej kawiarenki gminnej, a także działania w kwestii organizacji innych tego typu kawiarenek np. w świetlicach wiejskich, co stanowić będzie pomoc w poszukiwaniu pracy, rozwinie zainteresowania oraz ułatwi samokształcenie. Ważną sprawą będzie dbałość o dobre imię Urzędu Gminy jako placówki, której głównym zadaniem jest służba i pomoc mieszkańcom, m.in. przez nieodpłatną pomoc prawną, m.in. doradztwo dla rolników, osób bezrobotnych czy też ludzi chcących rozpocząć działalność, by ułatwić im start w nowe życie (na bazie miejscowych studentów i absolwentów prawa).

Dla Arlety Pleśniak ważne będzie również lepsze promowanie gminy Lądek na forum powiatu, województwa i kraju, również poprzez założenie atrakcyjnej strony internetowej o gminie Lądek, tak uposażonej w bogactwa turystyczne. Utwardzenie i budowa ulic, wybudowanie chodników, wspieranie akcji społecznych, pomocy społecznej, wspieranie lokalnych stowarzyszeń takich jak koła gospodyń wiejskich, kluby sportowe, OSP, kluby seniora, i innych podobnych organizacji – to również cel kandydatki na wójta gminy Lądek.

„Chciałabym zapewnić lepsze bezpieczeństwo w gminie Lądek, między innymi przez przygotowanie i realizowanie projektu ochrony przeciwpowodziowej gminy. Pamiętajcie Państwo – jestem jedną z Was. Niezależnie od przekonań politycznych najważniejszy jest człowiek. Moim mottem jest aktywna służba gminie i całej jej społeczności, bo gminę tworzą ludzie, a nie tylko władze” – podkreśla Arleta Pleśniak.

•••

21 września ma zostać ogłoszony termin najbliższych wyborów samorządowych. Oprócz pani Arlety nie ma jeszcze oficjalnych kandydatów na najwyższe stanowisko w gminie Lądek. Wiadomym jest, że Jerzy Kasznia będzie chciał ponownie ubiegać się o fotel wójta. Nie jest jednak pewne, czy będzie on kandydatem niezależnym, posiadającym swój komitet wyborczy, czy PSL wystawi go jako swojego zaufanego, długoletniego samorządowca. Polskie Stronnictwo Ludowe w drugiej połowie września ma ogłosić swojego kandydata na wójta gminy Lądek.

W gminie Lądek mówi się, że kandydatem PSLu na stanowisko wójta mógłby być, wywodzący się z Lądu Szymon Grzywiński, będący zdaniem tygodnika “NIE” doradcą w kancelarii premiera Donalda Tuska. Były już dyrektor biura posła Eugeniusza Grzeszczaka (informacja za „NIE”), twierdzi że co do kandydowania na wójta Lądu, „ani on nie ma takich aspiracji, ani jego formacja nie ma takich planów”.

 1. Powodzenia,czyli wygranej.Czekamy na to!!!Zmiana na stanowisku wójta jest konieczna i panią widzimy na tym stanowisku .

 2. W naszym szeroko rozumianym regionie, u jednego z kandydatów startujących w wyborach samorządowych pojawiło się zacne hasło „Nie jakoś lecz JAKOŚĆ”. Myślę jednak, że wszyscy startujący powinni czerpać zasoby, które to hasło ma w domyśle. Z utęsknieniem czekam na ożywienie polityki lokalnej oraz promocyjnej Gminy Lądek etc. etc. W ogóle fakt tworzenia strony WWW dla potrzeb kandydata w Gminie Lądek to wielka nowość. Szkoda tylko, ze będzie się ona znajdowała na darmowym serwerze, gdzie na powitanie internauta zostanie zaatakowany szeregiem reklam. Rozumiem, że wydatek rzędu 50 -70 zł na lepszy serwer to znaczny ubytek w portfelu, wiec się nie będe czepiał. Nie będę się czepiał również tego, iż informacja o stronie się pojawiła kilka dni temu, a „strona jest w budowie”. Ciesze się jednak z tego, że duży nacisk w programie jest kładziony na szalę Środków Zewnętrznych. Czekam na konkrety ze strony internetowej 🙂

 3. informacja o stronie, to małe nieporozumienie – mianowicie miało być, że niedługo strona ruszy, a nie, że juz działa, ale niestety wkradło się małe przekłamanie, stąd ta rozbiezność, a co do serwera darmowego, to spójrzmy na to inaczej – oszczędny kandydat to oszczędny wójt 🙂 a strona ma nie być droga i ma być prosta, bo nie liczy się za ile i jak bardzo „wypasiona” – wyborcy mają poznać kandydatkę, ale dobrze, że wyborco 2, że się nie czepiasz 🙂 pozdrawiam serdecznie

 4. a może tak – piszmy czego oczekujemy …
  – poprawy w temacie PKS ( nie ma jak dojechać do lekarza ’ urzędów )…
  – poważne inwestycje w gminie – chcemy pracy …
  – rozbudowa zaplecza rekreacyjnego przy szkole…

 5. do „Młodszego” – Kasznia nie zwycięży – jest potrzebny ktoś nowy… a Kasznia na spokojną emeryturkę niech się uda i nie zawraca głowy ludziom. Żadnego pomysłu na rządzenie nie ma… Szkoda słów

 6. Politycznie_poprawna osobo, z Twoich wypowiedzi wynika, iż jesteś najbliższym otoczeniem bezpośrednio zainteresowanej. Być może członkiem potencjalnego komitetu wyborczego. W każdym bądź razie, pomimo tego co obecnie mnie razi, ważny jest przekaz informacji, a nie drugi plan będacy zarazem tłem, na którym one się ukazują. Dlatego też, jestem gotów stwierdzić iż Twoja wypowiedź częsciowo mnie przekonała. Sentencja- oszczędny kandydat to oszczędny wójt jest w tym przypadku calkiem trafna. Sila w tej walce 'o tron’ moze okazac sie wspolpraca z mlodymi ludzmi, ktorzy juz maja spore ambicje, aspiracje i zapal do pracy, a jeszcze nie gonia za wielka kasa.

 7. drogi wyborco 2 – masz rację. Jestem dość blisko, ale nie za blisko 🙂 nie jestem w komitecie wyborczym. Nie mieszkam też w gminie Lądek. Jestem młodą osobą. Znam Panią Arletę osobiście – jako dobrego człowieka, którego naprawdę interesuje to, by coś zmienić, dlatego pozwalam sobie na takie śmiałe komentarze, dlatego swoje „macki” maczam tu i ówdzie i robię to za free (idea się liczy) :-)A jak czytam Twoje wypowiedzi, to cieszę się, że są świadomi politycznie ludzie 🙂 Ale tak naprawdę pozostaje mi trzymać kciuki za Arletę – nic więcej 🙂

 8. Wiec z ciekawosci zajzalem na strone Pani Arlety i komentuje to co tam zobaczylem.
  Oczywiscie chetniej wypowiedzial bym sie tam, ale niestety nie ma takiej mozliwosci.
  Zacznijmy od poczatku:
  „Dzięki częstej interwencji – zarówno mojej jak i pozostałych radnych, zamontowano kosze na śmieci na terenie gminy.“
  I tu zadaje pytanie, czy czytal ktos artykol o smietnisku na parkingu przy Warcie kolo Ladu?
  A moze ktos tam ostatnio byl?
  “Założono też lampę przy Oratorium w Lądzie i zamontowano lustro na skrzyżowaniu.”
  Moim zdaniem o to powinna zadbac inna instytucja, jesli zalezy jej na wiernych…
  “Powstała dokumentacja przebudowy skrzyżowania, a chwili obecnej oczekujemy na realizację planu.“
  Tu sie nie czepiam, tylko sugeruje poprawic maly bledzik…
  “Na skutek mojej interwencji postawiono przy sklepie spożywczym w Lądzie słupki, które uniemożliwiają parkowanie po prawej stronie jezdni przy (przy skrzyżowaniu), co służy bezpieczeństwu na drodze.”
  Jeszcze trzeba cos wymyslic, aby zmienic prawo ruchu drogowego, bo za parkowanie w tym miejscu mandaty ludzie zbieraja…
  “Dzięki mojej interwencji u dyrektora wojewódzkiego Zarządu Dróg, regularnie podczas lata, wykaszane są rowy wzdłuż drogi wojewódzkiej.”
  To akurat chyba moglismy pominac, to jest ich zasranym obowiazkiem I nie trzeba wielkiego poswiecenia, aby to osiagnac…
  I tu jest rodzynek ;)) :
  “Przy współpracy z panią sołtys oraz zaangażowaną częścią społeczności Lądu, a także zdobyciu pieniędzy z programu przez panią Janinę Taras, wykonaliśmy piękny plac zabaw dla lądzkich dzieci. “
  Czy byl tam ktos z was ostatnio? Lokalizacja byla doskonala. Miejscowe menele naprawde zrecznie opanowaly temat. Dzieci tam nie widac, bo w sumie juz I tak nie ma co tam robic…
  “Moja kadencja radnej z pewnością nie była bezowocna, ale wierzę, że jako wójt mogę zrobić jeszcze więcej, dzięki współpracy z radnymi i przede wszystkim dzięki Państwu.”
  To pozostawiam kazdemu do rozwazenia, dodam tylko, ze wszystko w tym rozdziale nie dotyczylo gminy Ladek, a Ladu. Choc mam nadzieje, ze jak Pani wygra, to zadba, albo moze bedzie choc sie starac o cala gmine ;))
  Teraz przejdzmy do program wyborczego:
  “Zmniejszenie wysokości własnych zarobków jako wójta gminy Lądek.
  Wynagrodzenie wójta gminy Lądek nie powinno być dużo wyższe aniżeli wynagrodzenie wójtów w gminach ościennych.”
  Niby madre slowa;)) Aco by Pani powiedziala na to, aby zgodzic sie na swoja stara wyplate, pelniac ta zaszczytna funkcje? Tak dla naszego wspolnego dobra . Oczywiscie z calym szacunkiem , do Pani ambitnego podejscia do sprawy.
  “Podjęcie i kontynuowanie działań mających na celu zwiększenie nakładów na drogi i kanalizację (w tym większe wykorzystywanie finansowania ze środków zewnętrznych, spoza budżetu gminy m.in. z szeroko obecnie powszechnych środków unijnych, w szczególności realizowanych w ramach Europejskiej Polityki Spójności na lata 2007-2013).
  Działania takie podjęłam już jako radna i zamierzam je kontynuować. Zachęcam do zapoznania się z nimi w zakładce „Moja kadencja radnej”.
  Wiec czytalem i na chwile obecna nic konkretnego z tego nie wynika, ale zaczekamy…
  “Wspieranie wszelkich inicjatyw mieszkańców gminy, sołtysów i rad sołeckich mających na celu dobro naszej społeczności.
  Współpraca i wzajemne wsparcie to odpowiednia droga do realizacji wspólnych celów.”
  Dobrze brzmi, ale to typowa kielbasa wyborcza.
  Aby nie bylo, ze jestem jednostronny I sie czepiam, to ten punkt polecam, pod warunkiem, ze to beda fachowcy, a nie rodzina, czy tez znajomi… :
  Nawiązanie współpracy z organizacjami lub osobami wspierającymi skuteczne pozyskiwanie środków unijnych na różnorodne inwestycje w naszej gminie.
  Ważne jest wsparcie profesjonalistów w tym zakresie, by gmina mogła odnosić sukcesy.
  “Większe wsparcie dla gminnego sportu i kultury, np. poprzez wprowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci (plastycznych czy tanecznych) aby dzieci nie nudziły się w domach i czynnie w nich uczestniczyły.
  Nie każdego rodzica stać na płatne zajęcia pozalekcyjne. Nasze dzieci i wnuki muszą mieć zorganizowany choć w części czas wolny, by efektywnie go wykorzystywać i rozwijać ich talenty. Gmina przy tym nie musi ponosić dużych nakładów finansowych na ten cel – mamy przecież zdolną młodzież, która chętnie w ramach stażu czy wolontariatu zajmie się młodszymi koleżankami i kolegami.”
  Akurat o to juz ktos wczesniej zadbal I mamy tego dostatek. Niby co chce Pani jeszcze zrobic w tym kierunku?
  Teraz przejdzmy do glownego punktu program, wmieszanego miedzy inne punkty, ale powturze jeszcze raz, podstawowego:
  “Kierowanie części funduszy gminy na szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, m.in. przez udział w zakupie sprzętu bojowego i wyposażenia dla strażaków ochotników, a także opracowanie skutecznego planu przeciwpowodziowego.
  Bezpieczeństwo naszych domów i dobytku jest najważniejsze, dlatego należy je chronić.”
  Wszyscy wiedza, ze w Ladku straz pozarna odgrywa wazna, jak nie najwazniejsza role w zyciu wsi. Dla mnie ten postulat jest smieszny. Mysle, z etym ktos chce nas kupic.
  Moim zdaniem jest to bardzo prostacki chwyt ponizej pasa, ale coz, moze sie uda…
  “Ułatwienie dostępu do Internetu dla mieszkańców naszej gminy poprzez dalsze działanie internetowej kawiarenki gminnej.
  Postaram się także o to, by w świetlicach wiejskich można było korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu, co stanowić będzie pomoc w poszukiwaniu pracy, rozwinie zainteresowania oraz ułatwi samokształcenie.”
  A niby co tam jeszcze mozna wiecej zrobic. Internet juz jest, darmowy I dla wszystkich…
  “Wspieranie różnorodnych akcji społecznych i ośrodków zajmujących się pomocą społeczną oraz lokalnych stowarzyszeń.
  Należy wspierać wszelkie działania, które mają na celu opiekę i pomoc ludziom, którzy najbardziej tego potrzebują. Nie można zostawiać ich samym sobie podczas gdy borykają się z biedą, uzależnieniami czy przemocą.”
  To jest tez temat do dlugiej dyskusji. Urzedy nie wspieraja tych, co potrzebuja pomocy.
  Ci porzadni, co ich los poturbowal, z regoly wstydza isc prosic o pomoc.Wspieraja kombinatorow, cwaniaczkow i …nawet nie wypada pisac…
  I na koniec ostatni cytat:
  „Zapraszam wszystkich do podzielenia się swoimi uwagami i propozycjami. Chcę, abyście Państwo osobiście oraz przez swoich radnych, w których wierzycie, mieli swój udział w kierowaniu naszą gminą. Wójt wykonuje uchwały, które są podejmowane podczas sesji Rady Gminy, a uchwały powstają na skutek wniosków Radnych i zostają uchwalane większością głosów. Naprawdę poprzez wójta oraz radnych, których wybierzecie w demokratycznych wyborach gminą będzie rządzić społeczeństwo.“
  Naprawde chcialem, ale nie wiem jak i gdzie…

 9. czytajac to ponownie, znalazlem bolesny blad ortograficzny, ale mam nadzieje, ze mi wybaczycie, bo pisalem to pod wplywem emocji…
  nie mam nic do tej Pani, ale nie chce, aby traktowano nas jak wiejskie baty, ktorym mozna nawijac makaron na uszy…

 10. WITAM,
  ODPOWIEDŹ DO „JA” – TAK NAPRAWDĘ CIESZĘ SIĘ, ŻE POJAWIAJĄ SIĘ TEŻ NEGATYWNE KOMENTARZE. ONE TEŻ SĄ KONSTRUKTYWNE, WIĘC ŻADNYCH PRETENSJI NIE MAM. DUŻYMI LITERAMI (ABY BYŁO MOZNA ODDZIELIĆ MOJĄ WYPOWIEDŹ POSTANAWIAM DOPISAĆ CONIECO OD SIEBIE)
  z ciekawosci zajzalem na strone Pani Arlety i komentuje to co tam zobaczylem.
  Oczywiscie chetniej wypowiedzial bym sie tam, ale niestety nie ma takiej mozliwosci.
  Zacznijmy od poczatku:
  „Dzięki częstej interwencji – zarówno mojej jak i pozostałych radnych, zamontowano kosze na śmieci na terenie gminy.“
  I tu zadaje pytanie, czy czytal ktos artykol o smietnisku na parkingu przy Warcie kolo Ladu? NA STRONIE JEST WYRAŹNIE NAPISANE, ŻE POTRZEBA GŁOSÓW RADNYCH, PRZYCHYLNOSCI WÓJTA I ŚRODKÓW FINANSOWYCH, DLATEGO JEDNA OSOBA NIE MOŻE SOBIE PORADZIĆ Z TYM PROBLEMEM
  A moze ktos tam ostatnio byl?
  “Założono też lampę przy Oratorium w Lądzie i zamontowano lustro na skrzyżowaniu.”
  Moim zdaniem o to powinna zadbac inna instytucja, jesli zalezy jej na wiernych… RACJA – POWINNA INSTYTUCJA, ALE JEŚLI TEGO NIE ROBI TO LEPIEJ ŻEBY SAMORZĄD NIE KIWNĄŁ PALCEM? TAM CHODZĄ DZIECI I MŁODZIEŻ I ŚWIATŁO JEST POTRZEBNE.
  “Powstała dokumentacja przebudowy skrzyżowania, a chwili obecnej oczekujemy na realizację planu.“
  Tu sie nie czepiam, tylko sugeruje poprawic maly bledzik… BARDZO PROSZĘ O INFORMACJĘ JAKI BŁĄD – POPRAWIMY.
  “Na skutek mojej interwencji postawiono przy sklepie spożywczym w Lądzie słupki, które uniemożliwiają parkowanie po prawej stronie jezdni przy (przy skrzyżowaniu), co służy bezpieczeństwu na drodze.”
  Jeszcze trzeba cos wymyslic, aby zmienic prawo ruchu drogowego, bo za parkowanie w tym miejscu mandaty ludzie zbieraja… Z PUNKTU WIDZENIA KIEROWCY – FAKT UTRUDNIENIA, ALE SPÓJRZMY OBIEKTYWNIE – JEST TERAZ BEZPIECZNIEJ, NIE MA TAKIEGO DUŻEGO PRAWDOPODOBIEŃSTWA POTRĄCENIA KOGOŚ CZY WYPADKU
  “Dzięki mojej interwencji u dyrektora wojewódzkiego Zarządu Dróg, regularnie podczas lata, wykaszane są rowy wzdłuż drogi wojewódzkiej.”
  To akurat chyba moglismy pominac, to jest ich zasranym obowiazkiem I nie trzeba wielkiego poswiecenia, aby to osiagnac… TEORETYCZNIE ZASRANY OBOWIĄZEK, ALE NIKT PRÓCZ PANI ARLETY O TO NIE WYSTAPIŁ…
  I tu jest rodzynek 😉 ) :
  “Przy współpracy z panią sołtys oraz zaangażowaną częścią społeczności Lądu, a także zdobyciu pieniędzy z programu przez panią Janinę Taras, wykonaliśmy piękny plac zabaw dla lądzkich dzieci. “
  Czy byl tam ktos z was ostatnio? Lokalizacja byla doskonala. Miejscowe menele naprawde zrecznie opanowaly temat. Dzieci tam nie widac, bo w sumie juz I tak nie ma co tam robic… CEL BYŁ JEDEN – PLAC DLA DZIECI, A TYM, ŻE TAM MENELE SIĘ ZBIERAJĄ TO JUŻ SPRAWA POLICJI, BO RADNI NIE PÓJDĄ SIĘ Z NIMI PRZEPYCHAĆ
  “Moja kadencja radnej z pewnością nie była bezowocna, ale wierzę, że jako wójt mogę zrobić jeszcze więcej, dzięki współpracy z radnymi i przede wszystkim dzięki Państwu.”
  To pozostawiam kazdemu do rozwazenia, dodam tylko, ze wszystko w tym rozdziale nie dotyczylo gminy Ladek, a Ladu. Choc mam nadzieje, ze jak Pani wygra, to zadba, albo moze bedzie choc sie starac o cala gmine 😉 ) NA STRONIE WYRAŹNIE NAPISANE – PANI ARLETA BYŁA RADNĄ Z OKRĘGU LĄD-POLICKO-LĄD KOLONIA, A NIE RADNĄ CAŁEJ GMINY. A JAKO WÓJT CAŁEJ GMINY ZAJMIE SIĘ WSZYSTKIMI MIEJSCOWOŚCIAMI.
  Teraz przejdzmy do program wyborczego:
  “Zmniejszenie wysokości własnych zarobków jako wójta gminy Lądek.
  Wynagrodzenie wójta gminy Lądek nie powinno być dużo wyższe aniżeli wynagrodzenie wójtów w gminach ościennych.”
  Niby madre slowa;)) Aco by Pani powiedziala na to, aby zgodzic sie na swoja stara wyplate, pelniac ta zaszczytna funkcje? Tak dla naszego wspolnego dobra . Oczywiscie z calym szacunkiem , do Pani ambitnego podejscia do sprawy. CO DO WYNAGRODZENIA – BEZ PRZESADY – WIADOMO, ŻE TO FUNKCJA, ZA KTÓRĄ POWINNO SIĘ DOSTAWAĆ ODPOWIEDNIE PIENIĄDZE. CHYBA JEDNAK NIE O TO CHODZI ABY, TAK JAK JEST TERAZ, WÓJT ZARABIAŁ WIĘCEJ ANIŻELI INNI WÓJTOWIE SĄSIEDNICH GMIN PRAWDA? POWINNY BYĆ ONE „PODOBNE”
  “Podjęcie i kontynuowanie działań mających na celu zwiększenie nakładów na drogi i kanalizację (w tym większe wykorzystywanie finansowania ze środków zewnętrznych, spoza budżetu gminy m.in. z szeroko obecnie powszechnych środków unijnych, w szczególności realizowanych w ramach Europejskiej Polityki Spójności na lata 2007-2013).
  Działania takie podjęłam już jako radna i zamierzam je kontynuować. Zachęcam do zapoznania się z nimi w zakładce „Moja kadencja radnej”.
  Wiec czytalem i na chwile obecna nic konkretnego z tego nie wynika, ale zaczekamy… PROSZĘ SPOJRZEĆ NA PUNKT O ZŁOŻENIU WNIOSKU NA BUDOWĘ DROGI GMINNEJ. A CZEKAĆ TRZEBA I TO JUŻ NIE JEST ZALEŻNE OD SAMORZĄDU.
  “Wspieranie wszelkich inicjatyw mieszkańców gminy, sołtysów i rad sołeckich mających na celu dobro naszej społeczności.
  Współpraca i wzajemne wsparcie to odpowiednia droga do realizacji wspólnych celów.”
  Dobrze brzmi, ale to typowa kielbasa wyborcza. NADMIENIĘ, ŻE TO NIE TYLKO HASŁO. PANI ARLETA OBECNIE PROWADZI ROZMOWY I PREZENTUJE SWÓJ PROGRAM WYBORCZY RADOM SOŁECKIM. DLATEGO TO NIE SĄ TYLKO PUSTE SŁOWA.
  Aby nie bylo, ze jestem jednostronny I sie czepiam, to ten punkt polecam, pod warunkiem, ze to beda fachowcy, a nie rodzina, czy tez znajomi… :
  CHODZI TU O FACHOWCÓW – NIE O TO, BY RODZINA POZAJMOWAŁA STANOWISKA, ALE O TYM (SKORO WYBORCY NIE WIERZĄ I MAJA DO TEGO OCZYWIŚCIE PRAWO) NIESTETY MOŻNA SIĘ PRZEKONAĆ JAK JUŻ PANI ARLETA ZOSTANIE WÓJTEM. NAWET PONIŻEJ NAPISANE JEST „WAŻNE JEST WSPARCIE PROFESJONALISTÓW…”
  Nawiązanie współpracy z organizacjami lub osobami wspierającymi skuteczne pozyskiwanie środków unijnych na różnorodne inwestycje w naszej gminie.
  Ważne jest wsparcie profesjonalistów w tym zakresie, by gmina mogła odnosić sukcesy.
  “Większe wsparcie dla gminnego sportu i kultury, np. poprzez wprowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci (plastycznych czy tanecznych) aby dzieci nie nudziły się w domach i czynnie w nich uczestniczyły.
  Nie każdego rodzica stać na płatne zajęcia pozalekcyjne. Nasze dzieci i wnuki muszą mieć zorganizowany choć w części czas wolny, by efektywnie go wykorzystywać i rozwijać ich talenty. Gmina przy tym nie musi ponosić dużych nakładów finansowych na ten cel – mamy przecież zdolną młodzież, która chętnie w ramach stażu czy wolontariatu zajmie się młodszymi koleżankami i kolegami.”
  Akurat o to juz ktos wczesniej zadbal I mamy tego dostatek. Niby co chce Pani jeszcze zrobic w tym kierunku? A TO DZIWNE, WIELU MIESZKAŃCÓW W ROZMOWACH Z PANIĄ ARLETĄ KWESTIĘ ZAJĘĆ DODATKOWYCH PORUSZA, ALE NIE BĘDĘ dYSKUTOWAĆ – MOŻE JEST TO ZBYT MAŁO NAGŁOŚNIONE, SKORO NIEWIELU O ISTNIENIU TAKICH ZAJĘĆ WIE. ALE TO JUŻ SPRAWA OBECNYCH RZĄDCÓW.
  Teraz przejdzmy do glownego punktu program, wmieszanego miedzy inne punkty, ale powturze jeszcze raz, podstawowego:
  “Kierowanie części funduszy gminy na szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, m.in. przez udział w zakupie sprzętu bojowego i wyposażenia dla strażaków ochotników, a także opracowanie skutecznego planu przeciwpowodziowego.
  Bezpieczeństwo naszych domów i dobytku jest najważniejsze, dlatego należy je chronić.”
  Wszyscy wiedza, ze w Ladku straz pozarna odgrywa wazna, jak nie najwazniejsza role w zyciu wsi. Dla mnie ten postulat jest smieszny. Mysle, z etym ktos chce nas kupic. NIE CHODZI O KUPIENIE KOGOKOLWIEK. RACJA – DO TEJ PORY WSPARCIE FINANSOWE W TYM KIERUNKU BYŁO DUŻE, ALE JEST ONO NADAL POTRZEBNE. NIE MOŻNA MYŚLEĆ STEREOTYPAMI – ONI JUŻ MAJĄ I IM SIĘ NIE NALEŻY, BO W TAKIM WYPADKU ZA X LAT OKAŻE SIĘ, ŻE BĘDĄ POTRZEBNE WIĘKSZE PIENIĄDZE. DLATEGO POWOLI, SUKCESYWNIE TRZEBA O TO DBAĆ. TO NAPRAWDĘ SŁUŻY BEZPIECZEŃSTWU.
  Moim zdaniem jest to bardzo prostacki chwyt ponizej pasa, ale coz, moze sie uda…
  “Ułatwienie dostępu do Internetu dla mieszkańców naszej gminy poprzez dalsze działanie internetowej kawiarenki gminnej.
  Postaram się także o to, by w świetlicach wiejskich można było korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu, co stanowić będzie pomoc w poszukiwaniu pracy, rozwinie zainteresowania oraz ułatwi samokształcenie.”
  A niby co tam jeszcze mozna wiecej zrobic. Internet juz jest, darmowy I dla wszystkich… POWTARZAM – DALSZE DZIAŁANIE (PRZEDE WSZYSTKIM). NIE MOŻNA ZAKŁADAĆ, ŻE JAK COŚ JEST TO BĘDZIE WIECZNIE. POZA TYM CHODZI O ROZSZERZENIE TEJ KWESTII.
  “Wspieranie różnorodnych akcji społecznych i ośrodków zajmujących się pomocą społeczną oraz lokalnych stowarzyszeń.
  Należy wspierać wszelkie działania, które mają na celu opiekę i pomoc ludziom, którzy najbardziej tego potrzebują. Nie można zostawiać ich samym sobie podczas gdy borykają się z biedą, uzależnieniami czy przemocą.”
  To jest tez temat do dlugiej dyskusji. Urzedy nie wspieraja tych, co potrzebuja pomocy.
  Ci porzadni, co ich los poturbowal, z regoly wstydza isc prosic o pomoc.Wspieraja kombinatorow, cwaniaczkow i …nawet nie wypada pisac… NIE MOŻNA GENERALIZOWAĆ. JEST WIELU LUDZI, KTÓRZY SA UCZCIWI I TEŻ KORZYSTAJĄ Z POMOCY. NIBY ZAJMUJĄ SIĘ TYM URZĘDY – OWSZEM, ALE TO TEŻ INTEGRALNA CZĘŚĆ GMINY LĄDEK. MOŻE „JA” NIE MIAŁEŚ JESZCZE POTRZEBY SKORZYSTANIA Z POMOCY (I ŻYCZĘ BYŚ NIE MIAŁ) ALE CI LUDZIE NAPRAWDĘ POMAGAJĄ POTRZEBUJĄCYM.
  I na koniec ostatni cytat:
  „Zapraszam wszystkich do podzielenia się swoimi uwagami i propozycjami. Chcę, abyście Państwo osobiście oraz przez swoich radnych, w których wierzycie, mieli swój udział w kierowaniu naszą gminą. Wójt wykonuje uchwały, które są podejmowane podczas sesji Rady Gminy, a uchwały powstają na skutek wniosków Radnych i zostają uchwalane większością głosów. Naprawdę poprzez wójta oraz radnych, których wybierzecie w demokratycznych wyborach gminą będzie rządzić społeczeństwo.“
  JEŚLI KTOŚ CHCE ZGŁOSIĆ PROPOZYCJĘ, JEST PODANY MAIL – MOŻNA WYSŁAĆ CZEGO SIĘ OCZEKUJE I Z PEWNOŚCIĄ BĘDZIE TO PODDANE POD ROZWAGĘ. kAŻDY TEŻ OTRZYMA ODPOWIEDŹ.
  Naprawde chcialem, ale nie wiem jak i gdzie…

  POZDRAWIAM 🙂

 11. I NIKT NIE CHCE TU TRAKTOWAĆ KOGOKOLWIEK JAK „WIEJSKIE BATY” JAK TO NAPISANE ZOSTAŁO PRZEZ „JA”. PRZYKRO, ŻE „JA” MA TAKIE ODCZUCIE, ALE CÓŻ – KAŻDY MA PRAWO MYŚLEĆ, PISAĆ I MÓWIĆ TO NA CO MA OCHOTĘ

  POZDRAWIAM RAZ JESZCZE

 12. nie to tak wam powiem wszystkim, że to jest śmieszne. Kasznia miał mieć sprawę w sądzie o te rzeczy z IPNu i co?
  Sprawa ucichła.
  w lądku wszyscy się śmieją z tego, że taki stary a się pcha do władzy. on pojęcia nie ma przecież o niczym. Komputera nawet obsługiwać pewnie nie umie, bo w biurze swoim nie ma takiego, a do rządzenia w dzisiejszym świecie się bierze. Oby już nie rządził dłużej. Życzę mu tego, że jak go nie wybiorą, to żeby jego burmistrz go przyjmował jako interesanta tak jak on interesantów przyjmuje.
  Szkoda że Kasznia nie mieszka w Lądku. Czujecie jakby to było?
  Przychodzi Kasznia do wójta, a tam Pleśniak:)

 13. Ale „politycznie poprawna” pojechała z przedmowca pewnie dzieciaki obecnie panującego walczą zeby tata jeszcze dla wnuków kasy naskładał

 14. Od moich ostatnich odwiedzin tej podstrony wiele słów zdążyło się już przelać przez wysłużone klawiatury wyżej podpisanych przedmówców. Jakie płyną z tego wnioski? Ano takie, że ludzie potrzebują wyrazić swoje opinie, sugestie, zażalenia czy pomysły (których akurat jest najmniej). Niejednokrotnie miałem do czynienia z wypowiedzią, iż komentarze pod artykułami są jedynie anonimowym mądrowaniem się. Fakt jest faktem, każdy może tu napisać tyle, na ile pozwala administrator strony, czyli na ogół na bardzo wiele. Czy to faktycznie jest mądrowanie się? Według mojej subiektywnej opinii jest to dobry kierunek, aby ktoś – czytając sobie komentarze, wyciągał odpowiednie wnioski. Ludzie na zebraniach sołeckich, nawet radni gminni często boją się podjąć jakąkolwiek inicjatywę, tutaj przynajmniej mogliby wyklepać to, co przemilczą na zebraniach. Oczywiście tak się nie dzieje, ponieważ siła Internetu i przepustowość łączy nadal dla wielu jest zjawiskiem zupełnie obcym.

  Mowa tutaj oczywiście o braku strony w Gminie Lądek, nie wspominając już o e-BOM -ie (dla niewtajemniczonych- elektronicznym biurze obsługi mieszkańca). Obecny wójt na pytanie „czemu gmina nie ma strony WWW ?” odpowiedział kiedyś krótko,zwięzłowato – „Przecież mamy strone, jest nią BIP.”
  Ja się pytam co to za strona? Z tego co mi wiadomo JST zostały zobowiązane do tego, aby stworzyć miejsce powszechnego udostepniania informacji.

  Dobra, ten wywód skończę, a pójdę dalej.
  Dotychczasowe osiągnięcia Arlety Pleśniak to przede wszystkim Ląd i najbliższe otoczenie, co zostało wyżej wyjaśnione. Jeden radny nie zrobi zbyt wiele, jeśli Rada Gminy działa jak działa… A czemu tak działa? Ano temu, ze wspólnota samorządowa sobie wybiera tych, którzy są popularni w danym okręgu, a Ci, którzy mogliby coś zrobić, nie wyrażają chęci na piastowanie takich stanowić i koło się zatacza. Popularność rolnika, mechanika itp… często nie przekłada się na możliwości twórcze, wręcz przeciwnie, takie osoby są łatwe do zmanipulowania. No ale to taka mała dygresja, która nasunęła mi się na myśl, mając w główce prace obecnej Rady Gminy Lądek.

  „Trzeba sukcesywnie dbać o to, co już zostało zrobione”. Racja, Ochotnicza Straż Pożarna w Lądku to chyba obecnie jedna z nielicznych, rozsławianych atrakcji tego terenu. Chociaż atrakcji niewątpliwie jest więcej, lecz malo kto je dostrzega. Myśle, że organizacja ta powinna być wspierana w odpowiedni sposób, skoro przynosi to należyte efekty. Wspierane jednak powinny być również inne jednostki straży i nie działać w ten sposób – „kto daje i zabiera”…

  Profesjonalizacja armii wójta, to już zadanie, które trzeba podjąć, jeśli stanowisko faktycznie zostanie objęte przez Arletę Pleśniak. Tutaj akurat potrzebny byłby remanent.

  Drogi, chodniki, place zabaw etc. etc. swoją podstawę znajdą wtedy, kiedy znajdzie się na te cele odpowiednie zaplecze w formie pieniądza. Fakt ich użytkowania lepszego czy gorszego podlega tylko i wylącznie samoocenie mieszkanców, ktorzy w sposob karygodny z nich korzystają. Wszystko jest dla ludzi, ale tez bez przesady. Jestem pewien, że obecny wójt nie jeżdzi do Lądu i nie wyrzuca śmieci w miejscu, ktore nieraz bylo opisywane. To juz jest mentalność ludzka.

  Tak jeszcze wracając do instytucji powiatowych, wojewódzkich, państwowych i ich obowiązków. Faktycznie mają wiele obowiązków, lecz z wielu tez się nie wywiązują. Cała zabawa polega na tym, że ich działanie opiera się o zasadę : „dopóki zarośniety rów, niezałatana dziura w głównej drodze itp… nie przeszkadza nikomu , to my również z tym niewiele zrobimy”. Dlatego potrzebna jest osoba, która swoją kulturalną nachalnością bedzie potrafiłą wyperswadować wykonanie takowych zadań.

  Wiele mozna pisać, lecz trzeba poczekać na kolejne posty, lub zorganizować otwartą debatę wspólnotową, gdzie kazdy znajdzie swoje 5 minut i powie co lezy mu na sercu.

 15. Drogi wyborco 2 – postaram się spełnić Twoje życzenie (i pewnie nie tylko Twoje :-)) Porozmawiam z Panią Arletą i popracujemy nad zorganizowaniem zebrania, tudzież debaty wspólnotowej. Nie twierdzę, że będzie to jutro, pojutrze czy za tydzień (zapewniam, że przed wyborami :-)), ale myślę, że taka osoba jak Arleta będzie chciała spotkać się z ludźmi i wysłuchać na forum „bolączek” i propozycji, a także chętnie z nimi porozmawia.
  Pozdrawiam 🙂

 16. Byłem na stronie i szału nie ma. Kilka fotek dróg polnych, które ładniej wyglądają bez asfaltu. A co do programu wyborczego w części ogólnej to chyba skopiowany z podręcznika dla studentów politologi. Sztab, który tak chętnie robi komentarze za bardzo się nie wysilił.

 17. Marzy mi się BIP taki jaki mają niektóre gminy.Kompetentny,rozbudowany,aktualny.Dobrze byłoby skorzystać z innych wzorów niż z tych w naszym powiecie.Lądek jest szczególnie „upośledzony”i nie ma mocnych by to zmienić.

 18. Waldek, ale przy tych polnych drogach nie chciałbyś mieszkać w deszczową lub snieżną pogodę 🙂
  z podręcznika tego nie ściągnęłam i powtarzam – NIE JESTEM W SZTABIE! nie jestem nawet mieszkanką gminy Lądek – ja tylko pomagam jak mogę i ani razu nie pisałam, że jestem profesjonalistką w tej dziedzinie i że strona jest profesjonalna. Ale dziękuję za negatywną ocenę – i takie się muszą zdarzać 🙂

 19. W dniu dzisiejszym (22.09)w Sługocinie, o godz. 20:00 w sali remizy strażackiej odbędzie się spotkanie, w którym uczestniczyć będzie Arleta Pleśniak. Jeśli ktoś ma jakieś pytania i chciałby w spotkaniu uczestniczyć ZAPRASZAMY

  W dniu jutrzejszym natomiast (23.09) w Ciążeniu, w świetlicy wiejskiej o godz. 20:00 odbędzie się prelekcja dla seniorów, na którą również serdecznie zaprasza Pani Arleta Pleśniak. Po prelekcji będzie również możliwość porozmawiania z kandydatką.

 20. PSL przestaje się powoli liczyć w walce samorzadowej. Polityka agrarna powoli schodzi na boczny tor.

  Dobrze, że zaczynają odbywać się tego typu spotkania z kandydatką. Myśle, ze takie zebrania są kluczem do sukcesu, chociaż na liczne zgromadzenia bym nie liczył. Swoją drogą, wracając do wypowiedzi „ja” odnośnie BIP. Nie znajdzie sie taki mocny? Tu wystarczy średniak , przeciętniak z chęcią do pracy i Biuletyn jest elegancko poukładany. Wogóle szata graficzna jest jeszcze starego wydania, już dawno powstał nowy layout. Zresztą Gmina może sama sobie stworzyć ciekawy interfejs, gdzie informacja będzie czytelna i ubrana w nietuzinkową stylizację. Kwestia chęci i nakierowania przez kompetentną osobe. Takie kwestie to akurat „masełko na kromce”, „wisienka na torcie”, ponieważ ani pieniedzy wielkich na to nei potrzeba ani szczegolnie wyrafinowanego kapitalu ludzkiego. Chęci tylko i wyłącznie.
  Politycznie poprawna -a Ty oscylujesz pomiędzy Prawem czy Sprawiedliwością tak swoją drogą?

 21. wyborco 2 , to chyba jest temat na osobną dyskuję 🙂 i prawo i sprawiedliwość są ważne 🙂

 22. Pani Pleśniak radną była i czego dokonała, co zrobiła?????? czy z jej inicjatywy złożono jakiś wniosek unijny??tak jak cała rada gminy Lądek NIC NIE ZROBIŁA PRZEZ 4 LATA!!!!!!!To , że w naszej gminie się nic nie dzieje to nie tylko wina wójta ale i RADNYCH którzy mięli dbać o nasze interesy a nie robią kompletnie nic!!!Dlaczego radni nie wyszli z inicjatywą widząc , że władze nic nie robią? W tej gminie trzeba wymienić całą radę i władze.

 23. Do śmiech na sali: czego dokonała i co zrobiła jako radna Pani Arleta jest napisane na jej stronie internetowej. M.in. pisze: „Złożyłam wniosek formalny na budowę drogi gminnej w Lądzie Kolonii, która miałaby powstać ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych”.
  Do rozpoczęcia wielu inicjatyw (jak już wcześniej pisałam) nie wystarczy jedna osoba.
  Autorze „śmiech na sali” kandyduj i napisz co byś Ty zrobił jako wójt albo kandyduj na radnego i napisz co byś zrobił jako radny. Zauważyłam bowiem, że autorzy najbardziej negatywnych opinii, wpadają na chwilę na to forum, wrzucają teksty typu „nic nie zrobiła” lub „wywalić wszystkich” ale konstruktywnej opinii nie wpisują. Wyładowują swoje negatywne emocje i już na tym forum się nie pojawiają. Piszcie konkretnie jakie są zarzuty i chętnie się do tego odniesiemy, ale „nie zrobiła nic” to chyba przesada.

 24. Informuję, że jutro, tj. 27 września (poniedziałek) odbędzie się spotkanie z Panią Arletą Pleśniak w miejscowości Ląd Kolonia – godz. 18:00 w domu sołtysa.
  Wszystkich zainteresowanych ZAPRASZAMY 🙂

 25. Stronę Pani Arlety przeanalizowałem bardzo dokładnie, szkoda, że jako radna nie zawnioskowała, żeby i gmina miła swoją stronę. Mam pytanie jaką uczelnię ukończyła Pani Arleta i jakie dokładnie ma wykształcenie? Czy ma merytoryczną wiedzę i kompetencje do pracy w samorządzie? Dlaczego jako radna nie proponowała po sięganie ze środków z osi III Odnowa Wsi, osi IV Leader w ramach PROW 207-2013, dlaczego jako radna nie zaproponowała złożenia wniosku w ramach PO KL, w ramach WRPO, PO IG, Funduszu Norweskiego???Dlaczego radni nie naciskali aby gmina Lądek wzięła udział w programie E-Vita, dlaczego gminne szkoły nie korzystają ze środków zewnętrznych?? Dlaczego wszyscy radni pozwolili, żeby największe pieniądze unijne jakie przypadają na lata 2007-2013 przeleciały gminie przez palce.

 26. Jeśli chodzi o wykształcenie i ukończoną szkołę – informacja znajduje się na stronie internetowej. Nikt nie rodzi się samorządowcem. Pani Arleta posiada doświadczenie jako radna. Dobry wójt powinien cieszyć się zaufaniem lokalnej społeczności (i w dużym stopniu tak jest w przypadku Pani Pleśniak), musi być komunikatywny, dyspozycyjny, operatywny i mieć szerokie zdolności organizacyjne. I taka właśnie jest Pani Arleta, czego dowodem jest jej uczestnictwo i angażowanie się w różnego rodzaju stowarzyszeniach i organizacjach (o czym również można przeczytać na stronie).
  Jeśli chodzi o stronę i pytanie – Dlaczego radni nie naciskali aby gmina Lądek wzięła udział w programie E-Vita, dlaczego gminne szkoły nie korzystają ze środków zewnętrznych?? Dlaczego wszyscy radni pozwolili, żeby największe pieniądze unijne jakie przypadają na lata 2007-2013 przeleciały gminie przez palce – na to pytanie w imieniu radnych nie odpowiem. Nie mogę bowiem odpowiadać za wszystkich.
  Arleta Pleśniak jednak na jednej z sesji rady zaproponowała zatrudnienie bądź współpracę z osobą, która zajmuje się profesjonalnie wnioskami i która wspomogłaby działania w kierunku wykorzystywania unijnych środków. Nie wskazywała oczywiście konkretnej osoby. Wójt zapytał wówczas czy radna Pleśniak sugeruje, że w gminie pracują analfabeci, których trzeba zastąpić. Odparł, że on ma od tego ludzi. Arleta Pleśniak zapytała dlaczego w takim razie ci ludzie tego nie robią (nie zajmują się składaniem wniosków) i niestety nie otrzymała odpowiedzi. Drogi „śmiech na sali” – głową muru nie przebijesz – jeśli ktoś kto powinien być głównym zainteresowanym (tzn. wójt) nie jest zainteresowany pozyskiwaniem środków, to jednostka niewiele zrobi. Pozostaje mi jednak mieć nadzieję, że to się zmieni.

 27. Do śmiech na sali: skoro jest taki oczytany w tematach pozyskiwania funduszy dla gminy lądek to może znajdzie się dla niego miejsce w gminie jako doradca bo taki mądry że powala na kolana swoimi wypowiedziami,zamiast wymądrzać się może lepiej zająć się czymś pożytecznym a nie obsmarowywaniem tyłka osobie która ma zamiar wkońcu zmienić w gminie Lądek

 28. Dziękuję niki za wsparcie 🙂
  Istotnie – trzeba sie zastanowić czy śmiech na sali nie byłby dobrym doradca w tych kwestiach…
  pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *