Babcia Żwirowa będzie remontować dom

6 listopada, 2009
Straszy, ale przestanie.
Straszy, ale przestanie.

Pożar domu Marianny Z. był dużym wydarzeniem w Słupcy. Popularna „Babcia Żwirowa” domagała się pozwolenia na remont od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. 13 października wydano decyzję o zgodzie na przeprowadzenie remontu znanego domu przy ulicy Matejki w Słupcy.

Minęło już prawie pół roku od pożaru tego domu. Dziura w jego szczycie widoczna już z daleka straszy mieszkańców Słupcy, oraz przejeżdżających przez ulicę Matejki kierowców. Jak mówi pani Marianna: Walczyłam o pozwolenie, i wreszcie je dostałam. Belki na dach są już przywiezione, i powoli będą remontować. Wszystko zrobi mi za darmo mój syn, który już się zadeklarował. Mamy trochę czasu, ta dziura i tak nikomu z nas nie przeszkadza, tylko po prostu straszy w mieście.

To nie nasza wina, bo największe problemy zrobił sąsiad, właściciel tego dużego pawilonu. Po pożarze powstałym w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach, mieszkańcy Słupcy sądzili, że budynek będzie przeznaczony do rozbiórki bo jego stan jest fatalny. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego 13 października wydał jednak decyzję o tym, że właścicielka domu ma prawo remontować budynek zgodnie z dokumentacją. Remont musi być przeprowadzony do końca marca przyszłego roku. Do sprawy pożaru domu „Babci Żwirowej” jeszcze wrócimy.

  1. Jakby to ode mnie zależało, to ja bym zrównał z ziemią tą chatę. Bo pewnie po remoncie i tak wygląd nie zmieni się, tylko przybędzie nowy dach…

  2. mnie od tego domu bardziej straszy stan ulicy matejki dziura na dziurze juz nie wspominajac o zaparkowanych samochodach!

  3. uwazam ze miasto juz dawno powinno zajac sie ta ulica… przeciez jak to wyglada chodnik nie dosc ze krzywy to jeszcze o szerokosci 50 cm jak…. niekiedy trzeba uwazac aby lusterko jadacego auta nas nie uderzyło… stan nawierzchni to tragedia… ludzie ta ulica to szydera naszego miasta… zrównac to z ziemia albo wysadzic..
    Kolejna ulica w słupcy to bóźnicza… ludzie zeby w centrum miasta była taka ulica ?? …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *