Basen dla Słupcy

14 lutego, 2014

Basen dla SłupcyPo kilku internetowych wpisach i gorących dyskusjach na temat powstania w Słupcy krytej pływalni, Robert Plewkiewicz postanowił założyć facebookowy profil „Basen dla Słupcy”. W ciągu pięciu dni polubiło go niemal półtora tysiąca osób. – Skoro mieszkamy w tym miejscu, to mamy prawo żądać realizacji naszych marzeń… Marzeń, które mamy od ładnych 20 lat – mówi Plewkiewicz i zaznacza, że nie jest związany z żadną partią, a inicjatywa jest całkowicie apolityczna.

O budowie krytej pływalni w Słupcy mówi się od kilkudziesięciu lat. Do tej pory po Słupcy krążą legendy, że podobno Mostostal już w latach 80-tych wykonał konstrukcje basenu w Słupcy. Niestety, pływalnia nigdy w naszym mieście nie powstała. Najbliżej było chyba kilka lat temu. Przed ostatnimi wyborami burmistrz Michał Pyrzyk zapowiadał nawet uprzątnięcie garaży z terenu gdzie miała stanąć pływalnia.

– Do tej pory wydano na projekt 207 400 zł netto. Moim zdaniem szkoda było wydawać tą kasę, jeśli miała być tylko wydana dla wydania. Poza tym burmistrz powiedział, że miasto ma zaspokajać potrzeby mieszkańców, a nie zarabiać, zatem czas na realizację – mówi inicjator facebookowej strony Basen dla Słupcy.

Choć na początku wiele osób myślało, że szum związany z basenem jest wywołany zbliżającymi się wyborami samorządowymi Robert Plewkiewicz mówi, że nie jest związany z żadną partią, ani z żadną nie sympatyzuje.

– Prowadzę własną działalność i…

Więcej w „Gazecie Słupeckiej”.

  1. Prędzej świnia zobaczy niebo niż nasi baronowie zajmą się projektem budowy basenu. No ale cóż wybory tuż, tuż więc hasło „Basen” padnie zapewne nie jeden raz jak przy każdej okazji WYBORÓW do koryta.

    Zajmuję się wielkimi obszarowo inwestycjami i wiem jak się nimi zarządza, prowadzi i realizuje i znając życie to na pewno nie ruszy w tej perspektywie wykorzystania środków z UE.

  2. Basen i ścieżka rowerowa do Giewartowa to nie jedyne zaniedbania burmistrza Słupcy Michała Pyrzyka . Nie wykazał zainteresowania powstaniem w Słupcy E-Centrów oraz działaniami związanymi z integracją społeczną i aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych. Podobny los spotkał pomysły powstania w Słupcy Centrum Integracji Społecznej jak i Klub Młodych Liderów. Nie był też zainteresowany współpracą Habitat for Humanity Poland Pozarządowa organizacją chrześcijańska, której głównym celem jest pomoc w budowaniu solidnych, trwałych i niedrogich mieszkań ubogim rodzinom. Nie spodobał mu się pomysł współpracą z Fundacją Ivy Poland. Nie umieścił informacji na stronie Urzędu Miasta o konkursie Droga na Harward . Jedynym plusem jest umieszczenie na stronach Urzędu Miasta informacji XIII edycji Konkursu Akademickiego im. Bpa Jana Chrapka.

  3. Pyrzyk wyremontuje przed wyborami ulicę Traugutta i zostanie ponownie wybranym Burmistrzem Miasta Słupca , chociaż na stronie Urzędu Miasta w Słupcy nie ukazały się informacje o V edycja konkursu Droga na Harvard, konkursie „Impuls do biznesu” , też nie wspomniano o seminarium Każdy ma szansę

  4. ” a może połączyć gminę i miasto? ” – Peeselowcy o niczym innym nie marzą jak o położeniu łapy na gminnej kasie. Mam nadzieję że jednak to się im nie uda.

  5. A może gmina Strzałkowo, wobec braku perspektyw na lepsze jutro szczególnie dla ludzi młodych, przy najbliższych wyborach winna się opowiedzieć w referendum za akcesją do powiatu wrzesińskiego. Chyba warto równać do najlepszych. Gmina Strzałkowo w powiecie wrzesińskim ma duże szanse na rozwój pod każdym względem. Szkoda marnować czas na przelewanie z pustego w próżne. To nigdy nie przystawało i nie przystoi strzałkowskiej społeczności.

  6. Wszyscy dobrze wiemy jakie korzyści zdrowotne niesie korzystanie z basenu. Słupca jako miasto powiatowe jest jednym z niewielu miast w Wielkopolsce o ile nie jedynym które nie ma krytej pływalni. Nasi włodarze nie mają jednak środków na realizację tego projektu, mają jednak wizję jak miałaby wyglądać pływalnia za kilkadziesiąt milionów zł. Czy Słupcy potrzebna jest taka pływalnia? Dlaczego nie projektuje się czegoś na swoją miarę? Zamiast basenu z fajerwerkami wystarczyłaby niecka z kilkoma torami plus tor do nauki pływania do tego mała widownia, a całość połączyć z halą sportową, w szkołach wprowadzić zajęcia na basenie. Kto lubi pływać przyjdzie popływać, a kto lubi się bawić może pojechać na Maltę. Tak jest między innymi w Koninie i Słupcy w zupełności wystarczyłby taki basen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *