Będzie basen w Słupcy?

18 stycznia, 2017

Pomysł budowy basenu w Słupcy powraca jak bumerang. Tym razem władze samorządowe uważają, że plany uda się wcielić w życie i miasto zrealizuje inwestycję. Jak mówi burmistrz, obecna koncepcja pozwala na samodzielne wykonanie tego zadania

– Poprzednia koncepcja była koncepcją dość drogą i możliwą do zrealizowania przy udziale wszystkich gmin powiatu i samorządu powiatowego również, jeśli chodzi o samą budowę i eksploatację. Tę koncepcję, możemy zrealizować w pojedynkę ewentualnie wspólnie z powiatem, dlatego jest powrót do tego pomysłu. Obiekt w tej kubaturze z tymi funkcjami za tę cenę jest możliwy do zrealizowania przez nas – mówi Michał Pyrzyk.

Okazuje się, że realizację planu budowy basenu w Słupcy umożliwiają również sprzyjające okoliczności. Burmistrz nie ukrywa, że jedną z nich jest cena planowanej inwestycji

– Okolicznością sprzyjającą jest sama cena, wartość realizacji tego przedsięwzięcia. Według pierwotnych szacunkowych kosztorysów wynosi ona 7,5 mln netto. Przy założeniu, że inwestycję realizowałby MOSiR jako spółka prawa handlowego można byłoby jeszcze osiągnąć dodatkową korzyść w postaci odliczenia sobie VAT-u. Będą dostępne środki z Ministerstwa Sportu. Będą tam zastosowane takie technologie, które mogą być dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – mówi burmistrz.

Dodatkową kwestią, która jest kolejnym aspektem przemawiającym za budową basenu są koszty jego utrzymania. Zdaniem burmistrza obiekt w tej wersji nie powodowałby strat finansowych, a największym kosztem byłby koszty pracownicze. Aby rozpocząć realizację inwestycji, potrzebna jest pozytywna decyzja radnych.

Więcej w najnowszym wydaniu „Gazety Słupeckiej”

  1. Basen w Słupcy??? Czy myslicie, ze slupczanom mozna mydlic oczy bez konca?? Najblizsza inwestycja wnaszym miescie to zapewne prywatna szkola podstawowa w budynku po gimnazjum…

  2. Kiedyś już powstał basen razem z plebanią podobno zamiast basenu bez plebanii .Teraz ma powstać jednak basen bez plebanii ? A może jednak czwarty basen z plebanią ? W środku będzie bardziej pusto , wolne ławki no i 3 kolejnych dobrodziei będzie miało utrzymanie wraz z dziećmi i kochankami.

  3. Kąpać można się u sąsiadów we Wrześni ,Koninie jak kto woli to w Poznaniu. Słupcy nie stać na utrzymanie basenu .Pomyślcie o lodowisko sztucznym ,tańsze w budowie i utrzymaniu. Jeśli chcemy dbać o zdrowie to może zadbajmy o likwidację kominów, które tak dymią i nad miastem mamy SMOG. Należ wreszcie pomyśleć o przyłączeniu tych domów do CO – cieplika .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *