Będzie bezpieczniej na drodze do Giewartowa

5 maja, 2016

Od kilku dni na drodze powiatowej łączącej Słupcę z Giewartowem i dalej wiodącej do Siernicza Wielkiego powinno być bezpieczniej. W sprawie zapewnienia bezpieczeństwa na tej drodze przed wakacyjnym sezonem na komisji bezpieczeństwa apelował radny Waldemar Miernik.

– W ubiegłym roku, podczas sezonu letniego mieliśmy na tej drodze dwa wypadki śmiertelne. Ruch z roku na rok jest coraz większy, a na budowę ścieżki rowerowej na razie nie mamy co liczyć. Proszę o przeanalizowanie co możemy zrobić, żeby na tej drodze było bezpieczniej – mówił radny podczas zimowej komisji bezpieczeństwa.

Kilka tygodni temu Michał Klotschke z Powiatowego Zarządu Dróg, policjant Wojciech Król z wydziału prewencji i ruchu drogowego, Agnieszka Łechtańska z wydziału komunikacji starostwa powiatowego oraz radny Waldemar Miernik przeprowadzili wizję lokalną na tej drodze i ustalili, że w newralgicznych miejscach trzeba ustawić dodatkowe znaki ograniczające prędkość, a na najbardziej niebezpiecznych łukach drogi, a więc w miejscach gdzie niedawno doszło do śmiertelnych wypadków z udziałem motocyklistów trzeba będzie wyciąć kilka drzew. Usunięte zostaną tylko te drzewa, które posadzono zbyt blisko jezdni i które wrastają w asfalt, dodatkowo ograniczając widoczność. – Bezpieczeństwo jest najważniejsze – zgodzili się wspólnie członkowie komisji.

18 marca podczas posiedzenia Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego postanowiono wprowadzić ograniczenia prędkości w rejonie skrzyżowań w miejscowościach Piotrowice, Józefowo oraz Siernicze Małe, jak również ograniczyć prędkość na terenie miejscowości Giewartów, po uprzednim wykonaniu i zatwierdzeniu projektu stałej zmiany organizacji ruchu.

– W ubiegłym tygodniu zostały ustawione nowe znaki. Zmiana polega na: ograniczeniu prędkości do 50km/h na odcinku od granicy Słupcy do skrzyżowania z drogą powiatową w Piotrowicach; ograniczeniu prędkości do 50 km/h na odcinku skrzyżowanie z drogą powiatową (w kierunku Korwina) jadąc od Piotrowic; ograniczeniu prędkości do 60 km/h w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej z drogą gminną w kierunku Józefowa; ograniczeniu prędkości do 40 km/h na obszarze Giewartowa oraz ograniczeniu prędkości w Sierniczu Małym poprzez stopniowanie prędkości do 50 km/h w rejonie skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 262 – mówi powiatowy inspektor ds. drogownictwa Michał Klotschke z Powiatowego Zarządu Dróg.

Na razie na ścieżkę rowerową nie ma co liczyć. Trzeba więc zrobić wszystko, żeby na drodze nad jeziora było bezpieczniej. Zostały wprowadzone ograniczenia, których kierowcy jeżdżący na pamięć dopiero się uczą. Jednak same zakazy nie zastąpią zdrowego rozsądku. I o to apelujemy do kierowców.

  1. Uff, jak dobrze że był radny Waldemar Miernik. Widział huśtawkową drogę za Giewartowem na Budzisław? I co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *