Brandon Denito odwiedził Zagórów

28 listopada, 2010
Zagórowska grupa karateków
Zagórowska grupa karateków

Karate Kyokushinkan
Do Zagórowa przyjechał znany szwedzki karateka Brandon Denito. Młodzież skupiona w klubie, który działa w miasteczku od września tego roku, miała okazję trenować z mistrzem walk wschodnich. Brandon – z pochodzenia Irakijczyk jest odznaczony 6 danem w Karate Kyokushinkan.

Kilku młodych zagórowian znalazło ciekawy sposób na spędzanie czasu pozalekcyjnego. Blisko 30. osobowa grupa spotyka się na zajęciach, aby pod okiem fachowców trenować karate. Przewodnikiem grupy jest Radosław Napierała. Młodzi karatecy wykonują wiele ciekawych ćwiczeń, które często wydają się być trudne i męczące fizycznie. Po takim treningu każdy z uczestników zajęć nie może narzekać na bezsenność, a wszyscy wracają do szatni z potem na czole.

Przebywający w naszym subregionie konińskim Brandon Denito przyjął zaproszenie trenerów i przyjechał do Zagórowa. Powiedział, że cieszy się, iż może wspólnie odbyć trening z zagórowską grupą i popatrzeć na umiejętności tutejszej młodzieży. Gość ze Szwecji trenuje nie tylko karate, ale także kickboxing, judo oraz samoobronę. Jak mówi, każdy z tych walk pozwala wyładować emocje ze środka, daje radość i satysfakcję.

Radosław Napierała zachęca nie tylko młodzież szkolną, ale także starszych mieszkańców Zagórowa, aby zapisali się na kurs walki. Zajęcia odbywają się raz, w razie potrzeby dwa razy w tygodniu w sali gimnastycznej przy szkole podstawowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *