Budżet trudny, ale realny

9 stycznia, 2010

Najwięcej pieniędzy na ulicę Powstańców Wielkopolskich. 300 tysięcy na pływalnię.
Słupeccy radni zatwierdzili budżet miasta na rok 2010. Nie ma w nim zbyt wielu inwestycji. Największą wydaje się być przebudowa ulic Powstańców Wielkopolskich i Słonecznej. Tylko 300 tysięcy z planowanych 18 milionów przeznaczono na budowę krytej pływalni. „Budżet był trudny do zaplanowania. Mam nadzieję, że w momencie realizacji będzie już łatwiejszy. Nie jest on budżetem wyborczym za sprawą spowolnienia gospodarczego” – mówił radnym, przedstawiając dokument burmistrz Michał Pyrzyk.

PIENIĄDZE NA DOKUMENTACJE
,,Konstruując budżet wiedzieliśmy, że potrzebne jest ostrożniejsze szacowanie dochodów, oszczędniejsze planowanie wydatków bez rezygnacji z planowanych inwestycji” – charakteryzował uchwałę burmistrz Pyrzyk. Zanosi się więc na to, że nie będzie inwestycyjnego boomu w roku wyborczym.

Większość nakładów zostanie przekazanych na sporządzenie dokumentacji pod przyszłe inwestycje. 10 tysięcy miasto zapłaci za dokumentację techniczną przygotowującą przebudowę ul. Kopernika, na odcinku od Kilińskiego do Sikorskiego wraz ze skrzyżowaniem ulic Kopernika i Kilińskiego. Cztery razy więcej (40 tys. zł.) kosztować będzie dokumentacja na rewitalizację rynku.

230 tysięcy przeznaczono na dokumentację techniczną przebudowy ulic i oświetlenie starówki miejskiej.

300 TYSIĘCY NA BASEN
Najwięcej pieniędzy miasto przeznaczy w przyszłym roku na przebudowę ulicy Powstańców Wielkopolskich i Słonecznej. Na ten cel zaplanowano niemal trzy miliony złotych, z tym, że 148 tysięcy będzie pochodziło z dochodów własnych miasta, 1 107 998 zostanie pokryte z kredytu, a ponad milion siedemset tysięcy będzie pochodziło z innych żródeł finansowania.

200 tysięcy zaplanowano na Słupecką Strefę Turystyczną, a 300 tysięcy na budowę krytej pływalni. W sumie basen ma kosztować 18 milionów, więc środki zaplanowane na 2010 rok na wiele nie wystarczą.

TRZECI ETAP MONITORINGU
Na sieć monitorującą (etap trzeci) miasto zaplanowało 80 tysięcy, a na sieć kanalizacji w ulicy Traugutta 150 tysięcy. Ostatnią inwestycją będzie powstanie dokumentacji technicznej punktu zbiórki odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych wraz z punktem przerzutowym odpadów komunalnych o charakterze statyczno – mobilnym. Na ten cel przewidziano 20 tysięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *