Castorama i McDonald’s w Słupcy!?

12 listopada, 2012

Takie wieści od kilku tygodni roznoszą się po naszym mieście. Jak dowiedzieła się nasza redakcja – w Słupcy ma powstać duże centrum handlowe z parkingiem na setki samochodów. Mówi się o sieci Castorama, a przy tym McDonald’s. Czy plotki się potwierdzą? Próbowaliśmy się dowiedzieć.

Wersje o nowej, dużej inwestycji w Słupcy są dwie. Jedni mówią, że Castorama powstanie w nowobudowanym obiekcie przy Galerii Słupeckiej (obok nowej Biedronki). Druga wersja mówi zaś, że potężne centrum handlowe powstanie na wylocie ze Słupcy w stronę Strzałkowa. Pierwsze pytania skierowaliśmy do burmistrza miasta Michała Pyrzyka.

Włodarz nie potwierdził tych doniesień, ale i im nie zaprzeczył, ze względu na to, że:”Wszystkie wnioski dotyczące udzielania pozwoleń na budowę rozpatrywane są w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Słupcy i tam można skierować pytania”

Zgodnie z sugestią burmistrza Słupcy postanowiliśmy dowiedzieć się o sprawie w starostwie.

Wydział Architektury i Budownictwa odpowiedział, że: „nie zajmuje się polityką zagospodarowania – to należy do gmin.” „Jeśli idzie o miejsce po starym młynie, tam, na budowę budynku handlowego (art. AGD, RTV i art. mięsne) wydano decyzję 22 czerwca 2012 r. Nie wpłynął natomiast żaden wniosek dotyczący domniemanej Castoramy, tudzież McDonald’a. Pracownicy wydziału wyrazili spore zainteresowanie, ale i zadziwienie.” – powiedziała nam Ewa Matyba, rzecznik starostwa powiatowego w Słupcy.

Czy osoby związane z rozwojem Słupcy nabierają wody w usta, czy plotki które chodzą po mieście są po prostu nieprawdziwe? Tego niestety nie udało nam się ustalić. Gdyby w Słupcy powstało wspominane centrum handlowe wielu mieszkańców z okolicy mogłoby znaleźć w nim pracę. Przykładem jest pobliskie centrum w Koninie, gdzie dziesiątki osób pracują właśnie w Castoramie i McDonaldzie.

  1. No i jak można fajnie napisać artykuł. Zapytać samego siebie i szukać potwierdzenia w urzędach.

  2. jeżeli już powstanie to raczej w okolicach Wrześni a nie Słupcy, ten powiat nie ma żadnej siły przebicia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *