Co musi zawierać Twoje ubezpieczenie narciarskie?

5 lutego, 2021

Polisa narciarska to podstawowe zabezpieczenie, jakie powinieneś wykupić przed wyjazdem na zimowy urlop. W tym tekście opowiemy Ci, co powinno zawierać ubezpieczenie narciarskie.

Nie kupuj w ciemno

W obecnych czasach przy wyborze nowego ubezpieczenia narciarskiego warto skorzystać z dobrodziejstwa Internetu. Najlepiej będzie, jeśli użyjesz jednej z ogólnodostępnych porównywarek. Dzięki temu narzędziu uda Ci się dopasować ubezpieczenie do Twoich konkretnych potrzeb i porównać je z innymi ofertami. Odpowiednie ubezpieczenie na narty porównasz na www.ubezpieczenienarciarskie.pl.

Co powinno zawierać ubezpieczenie narciarskie?

Poniżej znajdziesz najważniejsze elementy, które sprawiają, że ubezpieczenie narciarskie jest tak bardzo przydatne podczas zimowego wyjazdu.

Koszty leczenia – w większości kurortów nie ma dostępu do publicznych placówek zdrowia i turyści są zmuszeni do korzystania z prywatnych ośrodków. Warto jednak wspomnieć, że ceny w tego typu przybytkach mogą przyprawić o zawrót głowy. Z ubezpieczeniem narciarskim nie będziesz jednak musiał się tym przejmować. W razie choroby ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty leczenia i nie zostawi Cię na lodzie.

Koszty ratownictwa i poszukiwań w górach – tego typu pakiet jest bardzo przydatny i powinieneś zwrócić na niego uwagę przy wyborze konkretnego ubezpieczenia narciarskiego. Nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć i warto zabezpieczyć się i mieć pewność, że ewentualne koszty ratownictwa i poszukiwań nie zrujnują Twojego budżetu.

OC – wypadki zdarzają się wszędzie. Jeśli podczas zimowego wypoczynku na stoku spowodujesz tego typu sytuację, a co gorsza ucierpią w niej osoby trzecie, to nie zostaniesz sam. Finansowe konsekwencje zdarzenia przejmie ubezpieczyciel, który wypłaci uczestnikom wypadku stosowne odszkodowania.

NNW – nieszczęśliwe zdarzenia mogą spotkać każdego. Jeśli w wyniku takiego zdarzenia Twój stan zdrowia nagle znacznie się pogorszy, będziesz mógł skorzystać z pomocy firmy ubezpieczeniowej. Zostaną Ci wypłacone środki na leczenie lub rehabilitację, które przeznaczysz, by sobie pomóc. W sytuacji, gdy umrzesz, pieniądze trafią do Twoich najbliższych lub innych osób, które upoważnisz do odebrania odszkodowania.

Ochrona bagażu – lotniska i dworce to miejsca, w których najczęściej dochodzi do zagubienia lub kradzieży bagażu. W takiej sytuacji nie zostaniesz pozostawiony samemu sobie, a ubezpieczyciel pomoże Ci w wymiarze finansowym. Będziesz mógł liczyć na zwrot poniesionych kosztów, pod warunkiem, że okażesz rachunki za zakupy.

Ochrona sprzętu sportowego – jeśli Twoje narty lub inne elementy wyposażenia zostaną zniszczone, to dzięki temu pakietowi, towarzystwo ubezpieczeniowe opłaci Ci naprawę lub zakup nowego sprzętu. Pamiętaj jednak, że z ochrony mogą być wyłączone narty z wypożyczalni. Sprawdź zapisy w OWU.

Podsumowanie

Jeśli zwrócisz uwagę na wymienione wyżej elementy z pewnością uda Ci się znaleźć dobre ubezpieczenie narciarskie, które spełni Twoje oczekiwania i zagwarantuje ochronę, jakiej potrzebujesz podczas zimowego wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *