Czy Eugeniusz Grzeszczak trafi do Urzędu Marszałkowskiego?

2 lutego, 2016

Nadal nie wiadomo co po wyborach będzie robił były wicemarszałek sejmu Eugeniusz Grzeszczak. Jeden z naszych informatorów powiedział nam, że słupecki polityk będzie od lutego pracował w Urzędzie Marszałkowskim w departamencie polityki regionalnej. – Uznano, że doświadczenie Eugeniusza Grzeszczaka jest bardzo ważne w pracy takiego departamentu i dlatego były wicemarszałek sejmu ma się zajmować dzieleniem środków z WRPO – powiedział nam anonimowo.

Departament polityki regionalnej jest odpowiedzialny za kształtowanie polityki rozwoju regionalnego województwa w taki sposób, by zapewniła ona dynamiczny i konsekwentny rozwój całej Wielkopolsce. Swoje decyzje podejmuje w oparciu o prognozy kierunków rozwoju województwa. Te z kolei powstają w Departamencie na podstawie oceny zjawisk społeczno-gospodarczych z perspektywy ilościowej i czasowej i są ważnym źródłem informacji również dla pozostałych Departamentów Urzędu. Jednym z najważniejszych działań Departamentu jest także koordynowanie przygotowania strategii rozwoju Wielkopolski i projektów programów wojewódzkich oraz aktywne uczestnictwo w tworzeniu warunków dla ich realizacji. Oprócz tego Departament Polityki Regionalnej uczestniczy w zarządzaniu Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym. Departament odpowiada za zarządzanie całością programu, choć największy nacisk kładzie na monitoring, ewaluację, kontrolę, pomoc techniczną, informację oraz promocję i szkolenia.

Postanowiliśmy spytać w biurze prasowym czy rzeczywiście Eugeniusz Grzeszczak będzie pracownikiem urzędu marszałkowskiego. W poniedziałek tuż przed zamknięciem tego wydania Gazety Słupeckiej otrzymaliśmy odpowiedź następującej treści.

– Odpowiadając na pytanie sekretarz Województwa Wielkopolskiego Adam Habryło nie potwierdził informacji o zatrudnieniu pana Eugeniusza Grzeszczaka od 1 lutego 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Z Eugeniuszem Grzeszczakiem nie udało się nam skontaktować. Podobno zmienił numer telefonu…

  1. Do dzielenia kasy nadaje się pan Grzeszczak jak nikt inny, dlaczego to pan Grzeszcak zmienił numer telefonu ? Co takiego się stało ? ” Nawet jak nie będziecie na mnie głosować to i tak wygram ” podobno pana słowa miesiąc przed wyborami i co ? Pudło ? Dlaczego my mamy przejmować się czy pana gdzieś zatrudnią czy nie ? A co my , mieszkańcy z tego mamy ?
    Czy trafi do Urzędu Marszałkowskiego – podaję adres ul. Niepodległości 34 Poznań Stare Miasto tel. 61 626-66-66 ciężko nie trafć. Może z GPS będzie łątwiej ?

  2. jasiu – jesteś typowym człowiekiem „stąd”, charakteryzuje was zawiść, zazdrość. Pewnie, niech się cieszą mieszkańcy innych miast bo mają swego przedstawiciela w sejmie. Kto jest wstanie zdobyć w Słupcy podobną ilość głosów? – nie widzę kandydata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *