Czy ktoś myśli o pracownikach?

18 marca, 2010

„Hoff” – „Agro-Serwis” – sprawa dla prokuratorów
O konflikcie Hoffa i spółki Agro- Serwis pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Napięta sytuacja pomiędzy szefostwem obu firm, oraz pracownicy którzy nie są pewni czy następnego dnia będą mieli gdzie pracować – tak krótko można streścić obecną sytuację przedsiębiorstw.

W ubiegłym tygodniu praca w firmie niemieckiego przedsiębiorcy Hoffa ruszyła pełną parą po tym, jak komornik sądowy wpuścił pracowników na teren zakładu. Orzeczenie sądowe dotyczyło jednak użytkowania tylko i wyłącznie hali produkcyjnej. Tym samym, biura które wcześniej zajmował zarząd firmy Hoffa nie mogły zostać otwarte.

Spółka Agro- Serwis złożyła doniesienie dotyczące dokonania włamania, kradzieży, przywłaszczenia, naruszenia miru domowego przez spółkę Hoff. Hoff również złożył doniesienie przeciwko Agro-Serwisowi dotyczące naruszenia miru domowego. Jak mówi Prokurator Rejonowy Marek Kosmalski: „Są to historie skomplikowane prawnie. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Poruszyłbym również inny problem – co z tymi ludźmi?

Tam pracuje 70 osób, oni są zainteresowani, żeby zakład istniał i pracował. Mają zobowiązania, rodziny, więc to jest również duży problem. Na to wszystko nachodzi jeszcze ocena stopnia społecznej szkodliwości.” Prokuratura Okręgowa w Koninie prowadzi postępowanie dotyczące wyprowadzania majątku przez spółkę firmy Hoff, oraz ogłoszenia upadłości tejże spółki. Prokuratura Rejonowa w Słupcy prowadzi śledztwo, które może ujawnić również nieścisłości w płaceniu składek ubezpieczeniowych dla pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *