Czy Słupca może zarobić na Euro?

8 czerwca, 2012

Analitycy alarmują, że ceny noclegów podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej mogą dojść do takiego pułapu, że kibice przyjeżdżający do Polski będą szukać tańszych rozwiązań. Fachowcy uważają, że w związku z tym szansę na zarobek mają mieszkańcy mniejszych miejscowości położonych nieopodal aren EURO 2012.

W sieci pojawiły się opinie głównego analityka serwisu Szybko.pl Marty Kosińskiej, która mówi, że hotele są zazwyczaj pierwszym wyborem zagranicznych turystów, ale większość z nich już nie dysponuje miejscami lub też odstrasza cenami. Zdaniem Marty Kosińskiej alternatywą dla kibiców są oferty w motelach, pensjonatach, ale również te u osób prywatnych, czyli w mieszkaniach, apartamentach i pokojach, które można od kilku miesięcy znaleźć w serwisach internetowych, m.in. powstałych specjalnie w tym celu. ”

Znając przedsiębiorczość Polaków, można się podziewać, że w najbliższych tygodniach pojawi się więcej anonsów od osób prywatnych” – przewiduje Kosińska. Dodaje przy okazji, że dla kibiców odległość do 2 godzin jazdy do stadionu nie jest żadną przeszkodą. Przypomnijmy, że ze Słupcy na poznański stadion jazda autostradą zajmuje mniej niż godzinę. Czy w związku z tym szansę na zarobek mają także mieszkańcy Słupcy i okolic?

„Oczywiście, że tak, choć zainteresowanie wynajmem mieszkań i domów podczas mistrzostw zaczęło się już jesienią zeszłego roku. Jednak większość kibiców z zagranicy dopiero rozpoczyna poszukiwania nieruchomości. Im bliżej imprezy, tym ruch na tym rynku powinien być większy” – ocenia Kajetan Michalski, doradca Home Broker ds. najmu z Warszawy. Jego zdaniem trzeba jednak wykazać sporą aktywność w sieci i mieć dar przekonywania, najlepiej w języku angielskim.

•••

Według danych serwisu Accommodation euro dzienne ceny wynajmu od prywatnych osób w Warszawie wynoszą: od 150 zł do 5 tys. zł za apartament, od 100 zł do 1,5 tys. zł za mieszkanie i od 40 zł do 550 zł za pokój. W Poznaniu za dobę w apartamencie trzeba zapłacić od 130 zł do 2 tys. zł, a za mieszkanie – od 90 zł do 1,6 tys. zł, natomiast za pokój od 35 zł do 560 zł. Trochę taniej jest we Wrocławiu – tu apartament kosztuje od 140 zł do 1,2 tys. zł, a mieszkanie – od 50 zł do 1,13 tys. zł, natomiast pokój – od 40 zł do 220 zł. Najtaniej jest w Gdańsku: od 100 zł do 1 tys. zł za apartament, od 30 zł do 800 zł za mieszkanie, natomiast za pokój od 25 zł do 200 zł. Jeżeli chodzi o te stawki, to Słupca będzie z pewnością bezkonkurencyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *