Dachował na prostej drodze

29 listopada, 2016

Poniedziałkowy poranek nie był szczęśliwy dla kierowców przemierzających drogę krajową nr 92. W Strzałkowie doszło do wypadku, jeden z kierowców trafił do szpitala. Jego samochód dachował… Około godziny 7:00 wozy strażackie i karetki na głośnych syrenach pędziły do Strzałkowa, gdzie miał miejsce poważny wypadek. Mężczyzna, który kierował samochodem marki fiat punto stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wysepkę na drodze. Jego samochód dachował i uderzył w inny samochód nadjeżdżający z naprzeciwka. Na miejscu szybko pojawiły się jednostki ratownicze ze Słupcy i Strzałkowa.

– Po dojeździe na miejsce strażaków na miejsce zastano Fiata na dachu na środki drogi, natomiast Opel był na kołach na prawym pasie. Osoby podróżujące pojazdami wyszły z nich o własnych siłach. W pierwszej fazie działań ruch na drodze został wstrzymany. Ranni zostali przetransportowani do Zespołów Ratownictwa Medycznego i przewiezieni do szpitala. Teren został zabezpieczony, odłączono zasilanie w pojazdach i usunięto z drogi ich uszkodzone elementy. W końcowej fazie akcji dokonano neutralizacji wyciekłych płynów eksploatacyjnych i zmyto je z drogi – relacjonuje działania strażaków mł. bryg. Dariusz Rożański.

Kierowca fiata trafił na obserwację do słupeckiego szpitala. Drugiemu kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało. Droga przez dłuższy czas była całkowicie zablokowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *